Krajkové dekorace vás překvapí. Celoroční výzdobu pořídíte za pár korun

Jak si zajímavě vyzdobit svůj domov, nejenom v období vánočních svátků? Dokonale v tom pomohou krajky. Vytvoření takových dekorací není nic složitého a podle návodů to musí zvládnout každý.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Krásné vánoční i jiné dekorace si dnes snadno vyrobíte i doma. Zatímco ještě před pár lety vánoční výzdoba znamenala díru do peněženky a procházení specializovaných obchodů, dnes vám stačí jedna návštěva papírnictví, pár korun a hodina vašeho času. Přesně to je potřeba k vytvoření krásných vánočních dekorací do oken.

Vánoční výzdoba za hubičku

Ke krajkovým dekoracím potřebujete hlavně krajku. Tu seženete například v galanterii. Kupte si krajku s rovným okrajem. Na jejím motivu ale nezáleží.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Krajkové dekorace se hodí po celý rok

Vezměte ten, který se vám líbí nejvíce. K vytvoření krajkových ozdob do okna dále potřebujete:

  • 2 lžíce bramborového škrobu,
  • 2 lžíce studené vody,
  • 1,5 lžíce horké vody,
  • a nůžky.

Dále potřebujete kartáč nebo štětec pro nanesení škrobové pasty. Pro odstranění vánoční výzdoby z okenních tabulek si připravte hadr nebo kartáč, horkou vodu a ubrousek na vyčištění a vysušení okna. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Výroba není složitá

Krásnou výzdobu vyrobíte za hodinu

Z krajky vystřihněte nejlépe obdélníkový tvar tak, aby se vám vešel do okna.

i

Následně smíchejte studenou vodu a bramborový škrob. Po pečlivém rozmíchání vše zalijte vařící vodou a kartáčem nebo štětcem naneste na okenní tabulku.

i

Na vrstvu škrobové pasty nalepte krajku a následně vše znovu přetřete škrobovou pastou. Místa, která nepokrývá krajka, očistěte studenou vodou ještě před zaschnutím. Očistíte je ale i pokud škrobová pasta zaschne.

Celý postup tvorby krajkových dekorací je snadný a rychlý. I méně zkušení první krajky nalepí maximálně za hodinu od začátku celého procesu. Stejně snadné a rychlé je i odstranění výzdoby. Krajku snadno odstraníte horkou vodou.

i

Krajkové motivy doplní vaši výzdobu a hodí se do všech typů interiérů. Její výroba vám zabere jen pár minut a náklady na výrobu stojí jen pár korun. Krajka navíc schová vaši domácnost před očima zvědavých sousedů. Zvolte plnější motiv krajky a vánoční výzdoba schová vaši domácnost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články