Ve slevě za 300 Kč koupili zažloutlou rostlinu, aby ji doma zachránili. Nakonec na ní vydělali skoro 65 000 Kč

Dokonce o polovinu zlevněná rostlina v květináči, kterou obchod považoval za chřadnoucí, byla ve skutečnosti trefou do černého. Šlo totiž o vzácný a cenný druh.

Žlutý list rostliny monstera i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pěstování rostlin v květináčích je koníčkem, který může být i celkem výnosný. Stačí mít tu správnou květinu a sběratelé budou ochotni zaplatit pořádný balík. Narazit na ni lze v podstatě kdekoli. A řeč není o unikátních orchidejích, exotických skvostech, vzácných druzích nebo chráněných rostlinách, které byste rozhodně neměli v přírodě vyrýpávat ze země. Na zelený poklad totiž můžete narazit i v úplně obyčejném hobby marketu.

V hobby marketu narazili na poklad

Do obchodu pro kutily se manželé Harry Langstaff a Amy Briffová nevydali s úmyslem nakupovat tam květiny. Jenže jejich pohled velmi rychle upoutala jedna ze zlevněných rostlin v květináči, která stála v přepočtu asi 300 korun. Šlo o monsteru, která měla zažloutlé listy, což mohl být příznak nemoci. Neatraktivní vzhled byl pravděpodobně důvodem toho, že obchod snížil její cenu o polovinu.

Většina lidí neví, jak se správně starat o orchidej. Důležité fakty, co rostlina potřebuje

Nad koupí manželé, kteří se věnují pěstování rostlin, neváhali ani vteřinu. Ukázalo se totiž, že žloutnoucí listy vzbuzují mylný dojem a monstera vůbec není nemocná. „Když jsme rostlinu poprvé uviděli jen tak stát, podívali jsme se na sebe a opravdu jsme nemohli uvěřit tomu, co vidíme. Pro lidi, kteří sbírají pokojové rostliny, je to jako výhra v loterii, takže si dovedete představit, jak jsme se v tu chvíli cítili,“ řekl Harry webu Metro.

Připoutali vzácnou rostlinu v autě jako dítě

Ve skutečnosti obchod nabízel za směšnou sumu velmi vzácnou monsteru. Přesněji šlo o druh Monstera Aurea Marmorata, po kterém touží sběratelé na celém světě. Přestože rostlina, kterou manželé našli v regálech, byla v celkem zuboženém stavu, nepoškozený stonek jim dával naději, že se podaří brzy zlepšit její stav i vzhled. Domů ji převáželi s nejvyšší opatrností. „Připoutali jsme ji bezpečnostním pásem na zadní sedadlo, jako by to bylo naše dítě,“ řekl Harry serveru Mirror.

Monstera deliciosa ‘Aurea’ (or ‘Marmorata’) is a less common cultivar of variegated Monstera deliciosa borsigiana…

Zveřejnil(a) The_Plant_Couple dne Úterý 1. února 2022

Není divu, protože monstera, kterou náhodně koupili za 300 korun, má totiž mnohem vyšší hodnotu. Podle Harryho se v současném stavu dá prodat za nejméně 15 tisíc korun. Až ji manželé vypiplají z nejhoršího, bude její cena kolem 30 tisíc korun. Na internetu se dá narazit i na nabídky těchto vzácných monster za 65 tisíc korun. Manželé však přišli s nápadem, že celou rostlinu neprodají, ale budou nabízet listy k rozmnožování. Za jeden žádají asi 4300 korun.

Co říkáte na to, že obchod nabízel za pakatel vzácnou rostlinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články