Většina lidí neví, jak se správně starat o orchidej. Důležité fakty, co rostlina potřebuje

Orchideje jsou velmi populární rostliny, hlavně pro svou krásu. Ne každý ale zvládá jejich pěstování. Přitom obvykle není nic jednoduššího, než se zaměřit především na základní pravidla.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Orchideje jsou velmi originální a oblíbené pokojové rostliny, které pochází z džunglí, kde bydlí na liánách téměř bez hlíny. V přírodních podmínkách tedy rostou v horkém a vlhkém podnebí. V našich domácích podmínkách je velmi jednoduché tuto rostlinu pěstovat tak, aby nejen vypadala zdravě, ale také neustále kvetla.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Péče není tak náročná, jen je potřeba vědět jak na to

Vhodné stanoviště

Aby Vám orchidej dělala radost, musíte jí co nevíce vyjít vstříc, a pokusit se vytvořit co nejpodobnější podmínky jejímu přirozenému prostředí. Pokud se Vám nedaří, aby rostlinka kvetla, může mít nevhodné teplotní podmínky. Ať už jsou moc nízké, nebo moc vysoké, je čas na změnu. Nejlepší teplotní podmínky, které orchideji můžete dopřát jsou kolem 25 °C. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Naučte se pěstovat orchideje

Aby rostlinka správně rostla, musí mát přístup k přímému slunečnímu záření, nejlepší proto je, pokud ji můžete umístit na okenní parapet. 

Správná péče

Velmi důležitá je u orchidejí správná a pravidelná zálivka. Nejlepší cestou je pravidelně jednou týdně nalít vodu do květináče tak, aby byl plný. Rostlina si sama nasaje tolik vody, kolik bude na následující týden potřebovat. Po dvou hodinách vylijte veškerou přebytečnou vodu, která zůstane v květináči. Takový způsob je pro rostlinu ten nejpřirozenější.

iZdroj fotografie: Pixabay
Péče a místo, to je základ

V domácím prostředí by si také dělala zásobu vody delší čas. Od věci není ani občas ji porosit listy, je zvyklá na vlhké prostředí ze své domoviny. Kropit můžete listy, květy i vzdušné kořeny. 

Co se hnojiva týká, vynechte jakákoli univerzální hnojiva. Orchidej je, co se živin týká, velmi specifická rostlina, kupte jí proto speciálně hnojivo určené pro ni. Můžete ho koupit v podobě tekutého hnojiva, ale i tyčinek, které se zapíchnou do země.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Orchidej je opravdová kráska mezi rostlinami

Každé hnojivo je jiné, proto zde, co se intervalu a množství týká, dejte na doporučené použití uvedené na obalu hnojiva. Příliš mnoho rostlin by v nejhorším případě mohlo vést ke ztrátě rostliny. V tom lepším byste jí pouze spálili listy nebo květy, případně by přestala kvést a začala tvořit nadměrnou produkci listů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články