Malý skrček zachráněný v křoví vypadal jako myš. Po důkladné péči se ukázalo, že jde o úplně jiného tvora

Malý opelichaný tvor vypadal na první pohled jako myš. Ve skutečnosti se ale jednalo o čerstvě narozené koťátko, které by bez lidské pomoci nepřežilo.

malé kotě na parapetu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí žijících především v rodinných domech chová venkovní kočky, které ale nekastrují. Proto dochází k nekontrolovatelnému množení těchto zvířat, jež jsou později ponechána svému osudu. V lepším případě se jim dostane pomoci a matky i s miminky přežijí, bohužel často spíše umírají na podvýživu, umrznou, nebo je samotní majitelé sami usmrtí, aby nemuseli živit další hladové krky.

Byl maličký jako pomáda na rty

Při procházce se psem muž uslyšel tichounké naříkání vycházející z křoví. Zprvu nevěděl, odkud zvuky vycházejí, ale jeho psík mu to pomohl vypátrat. Mezi větvemi našel v hlíně ležet kočičí maminku se sedmi koťaty. Bylo jisté, že jsou čerstvě narozená, ale jedno z nich vypadalo jinak než ostatní. Bylo hrozně maličké a hubené. Nevěděl, zda je to také koťátko, nebo nějaká malá myška.

Neváhal a převezl celou rodinku do záchranné stanice, kde se jich ujala Amanda. Kočičí máma byla silně podvyživená a napůl divoká. Žena zjistila, že to nejmenší koťátko je nehybné, a nebyla si jistá, zda vůbec přežije. Nechtěla to však vzdát, a tak se pustila do jeho záchrany. Dala mu jméno Stuart Little. Na obličeji mu rostly chloupky a byl tak malinký, že se jeho velikost dala přirovnat k pomádě na rty.

Nyní se už zabydluje u nové rodiny

Bohužel kočka přestala z neznámého důvodu svá koťata kojit a sama nechtěla jíst. Byla tedy vykastrována a převezena na jiné místo, aby byla v bezpečí a dostalo se jí potřebné péče. Amanda tedy musela kočičky krmit z láhve a rychle najít náhradní matku, která by je odkojila. Tu naštěstí po pár dnech našla, ale Stuarta ještě stále musela dokrmovat ručně. Díky tomu začal rychle nabírat na váze a dohánět své sourozence.

Po zhruba osmi týdnech byl Stuart téměř stejně velký jako ostatní a jeho lidská pěstounka mu našla novou milující rodinu. Ode dne, kdy byl nalezen, se úplně proměnil. Stal se z něj velice mazlivý a přítulný kocourek, který je vděčný za to, že přežil, a může si nyní užívat lidskou lásku, teplý pelíšek a plnou misku jídla.

Jak se vám kočička líbí?

Zdroj: LoveMeow
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články