Koronavirus a internetová výuka: jak to ale musí dělat děti, které nemají WiFi doma?

Místo chození do školy zapínání počítače. Celkem běžný jev nejenom u nás, ale i v celé řadě jiných zemí. Bohužel stále nejsou rodiny, kde by byl internet a počítač samozřejmostí. Jak to řeší?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Probíhající pandemie COVID-19 ovlivnila život každého z nás. Lidé přicházejí o práci, nemůžeme jít do restaurace posedět s přáteli a musíme nosit roušky. To však zdaleka není všechno. Opatření v boji s pandemií se mění ze dne na den. Děti školou povinné zůstaly doma a jejich výuka probíhá přes internet. Na tom není nic špatného, řeknete si. Co když ale existují rodiny, které si nemohou dovolit platit WiFi a internet doma nemají?

Každý den do uzavřené školy

Přizpůsobit se online výuce pro většinu dětí není problém. V současné době už má totiž internet doma snad každá domácnost. Avšak bohužel existují i tací, kteří musí online výuku řešit jinak. Jako například jeden devítiletý chlapec z Roswellu v Novém Mexiku.

iZdroj obrázku: Pixabay
Koronavirus změnil principy vzdělávání

Ten musí každé ráno chodit do své uzavřené školy, aby se mohl připojit na tamější WiFi. Podle zpráv si rodina Jonathana Endecotta nemohla dovolit internetové služby, protože jeho matka Angel letos přišla o jedno ze svých zaměstnání. A to je jen další důsledek koronavirové krize.

Internet je další náklad

I v dnešní době se nachází rodiny, které počítají každou korunu. Internetové připojení jsou výdaje navíc, které až tak moc nepotřebujeme. Bohužel, internet se ale stal běžnou součástí každodenního života každého z nás. A obzvláště pokud jste ho doma dříve měli a pak jste se ho museli vzdát – to je něco, co si mnozí z nás ani neumí představit. Malý Jonathan je jedním z osob, kterých se koronavirová krize dotkla obzvláště.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Místo školy online výuka

Do školy na internet

Jak si měl tedy Jonathan poradit? Výuka probíhá online, on ale doma nemá přístup k internetu. Neměl jinou možnost, než každý den chodit do školy a sedět venku před budovou. Jenom tady se může zdarma připojit k internetu.

Na rozdíl od ostatních dětí má Jonathan jediné přání:

  • „Chtěl bych, aby se škola zase otevřela a já mohl sedět uvnitř jako normální dítě.“
  • „Sedět venku před školou mi dává pocit, že jsem ve škole. I když bez učitelů a kamarádů.“
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články