Kocour běžel 19 kilometrů z útulku k majitelům, kteří se ho zbavili. To, co se stalo poté, je nečekané

Majitelé tohoto kocourka se zachovali opravdu krutě. Někdy je těžké pochopit, proč si někteří lidé domácí mazlíčky vůbec pořizují.

kočka v útulku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Roztomilý rezavý kocourek neměl moc štěstí na své majitele. Z neznámých důvodů se ho potřebovali zbavit, a proto ho odvezli do téměř 20 km vzdáleného útulku. Tady se ho ujali a počítalo se s tím, že se mu budou snažit najít náhradní domov. Ovšem než k tomu došlo, chytrý kocour z útulku utekl a dokázal se dostat zpět ke svým původním majitelům. Jejich reakce na jeho návrat je však srdcervoucí.

Kocour se dokázal dostat zpátky domů

Toby si prošel opravdu těžkou zkouškou. Jeho majitelé se ho vzdali a odložili ho do 19 km vzdáleného útulku. Nikoho však ani ve snu nenapadlo, že Toby z útulku uteče. Snažil se vrátit zpět ke svým majitelům a opravdu se mu podařilo najít správnou cestu, a znovu tak stanul na prahu svého bývalého domova. Jaké muselo být překvapení majitelů, když se tu zjevil kocour, kterého už před delší dobou odložili.

Jestli čekáte nějaké vřelé přivítání, k tomu bohužel nedošlo. Chudáčka Tobyho rodina opět odmítla. Znovu ho naložili do auta a odvezli ho zpět do útulku. Tentokrát však s přáním, aby ho veterinář uspal. Nejspíš už nechtěli být znovu nemile překvapeni tím, až Toby bude zkoušet znovu podniknout strastiplnou cestu, aby se k nim dostal.

Zaměstnanci útulku byli tímto požadavkem šokováni. Kocourka do útulku přijali, ale naštěstí je ani nenapadlo, aby ho dali utratit. „Bylo to tak srdcervoucí vědět, že se dostal až ke své rodině a tohle byla jejich odpověď,“ řekla Tara Lynnová, ředitelka útulku. Rozhodli se proto Tobymu rychle najít novou rodinu. Nafotili ho a fotky umístili i s krátkým příběhem na facebookové stránky útulku.

kočka leží na dvoře iZdroj fotografie: Freepik

Konečně se dostal do milující rodiny

Netrvalo dlouho a ozvalo se hned několik zájemců, kterým se tento roztomilý kocourek s pohnutým osudem líbil. Dostal se k laskavé majitelce, brzy si tu zvykl a skamarádil se i se dvěma kočkami, jež obývaly společný domov. Nová majitelka se ozvala útulku, aby je informovala, jak se Tobymu daří: „Nechápu, proč ho druhá rodina nechtěla. Je tak milý, pečlivý a milující. Rád relaxuje a leží pod našimi polštáři.

Tobyho příběh opět ukazuje to, že někteří lidé by si domácí mazlíčky opravdu pořizovat neměli. I když se někdy stane, že je potřeba se o zvířata postarat v útulku, pokud jejich majitel třeba zemře. Stále je však mnoho případů, kdy se lidé zvířete zbaví jednoduše proto, že už se jim o ně starat nechce. Útulky jsou pak přeplněné a nezvládají přijímat zvířata, která opravdu nemají kde být.

Co říkáte na osud tohoto kocourka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články