Nemocná a na kost zmrzlá kočka škrábala na domovní dveře. Prosila o záchranu života

Toulavá kočka cítila, že přichází její konec. Pokusila se tak ještě prosit packou o pomoc, škrábala na okno a doufala, že ji někdo zachrání.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Po celém světě jsou miliony toulavých koček snažících se přežít. Některé se na ulici již narodily, jiné chudinky vyhodili majitelé, pro které již byli tito mazlíčci nechtění. Existuje spousta organizací, jež se těmto zvířatům snaží pomáhat, ale bohužel i tak to nestačí. Někteří lidé se alespoň snaží o dočasnou pěstounskou péči, nebo třeba jen nosí toulavým kočkám jídlo a pití ven před domy. Jakmile však přichází zima a mrazy, bývá to pro většinu koček fatální období. V takových mrazech se ocitla i hlavní hrdinka níže popsaného příběhu.

Žádost o pomoc

Jednoho mrazivého dne zažila žena jménem Jaelle velice zvláštní situaci. Stala se v kanadském městě Quebec, kde paní žije ve velkém rodinném domě. Když snídala, všimla si kočky, která se objevila venku za francouzským oknem vedoucím z domu na zahradu. Zvíře sedělo v mrazu a snažilo se packou škrábat na sklo. Evidentně z posledních sil prosilo o pomoc. Jaelle znala kočku od vidění, protože se toulala v jejím blízkém okolí. Když žena viděla, jak se to nebohé zvířátko snaží upoutat její pozornost, neodolala pokušení mu pomoci.

Jelikož Jaelle spolupracuje s institutem na ochranu zvířat s názvem „One Cat At a Time“, který se stará o pomoc pouličním kočkám, neváhala ani chvíli a zničenou kočku pustila dovnitř svého domu. Pro záchranu jejího života se snažila dělat maximum. Dokonce žena požádala o spolupráci a podporu Marii Simrad, jež zmíněný útulek založila. Přestože se toto záchranné centrum specializuje na péči o osiřelá malá koťátka, našlo se samozřejmě pro tuto dospělou kočku místo. Byla svěřena do rukou profesionálů a veterinářů, kteří se o ni skvěle starali.

Bez pomoci by zvíře zemřelo

Jak se ukázalo, jednalo se o téměř 7letého kocoura, který byl na pokraji smrti. Potřeboval okamžitou pomoc, protože jeho fyzický stav nebyl nejlepší. Zvířeti se silně kazily zuby, na těle mělo otevřené rány vzniklé působením chladu a mrazu. K tomu všemu ještě trpělo cukrovkou, kožními parazity a alergiemi. Avšak díky pracovníkům veterinárního centra se podařilo kocourovi znovu nabrat síly.

Jaelle a zbytek personálu organizace se pokoušeli vystopovat majitele zvířete, ale bylo to marné snažení. Nemělo na sobě žádný mikročip a nikdo se po něm nesháněl. Podle stavu, ve kterém se kocour nacházel, musel být na ulici opuštěný už delší dobu. Měl obrovské štěstí, že o pomoc poprosil zrovna Jaelle. Ta se rozhodla dát mu jméno Aslan. Nechala se inspirovat filmem „Letopisy Narnie”, kde se takto jmenoval velký lev.

Během krátké doby si tento velký kocour získal sympatie všech místních pracovníků a spřátelil se s další kočkou, která v záchranné stanici žila. Jaelle se k němu natolik citově připoutala, že neměla jinou možnost, než adoptovat Aslana i jeho novou kočičí přítelkyni. Nyní mají útulný domov, kde mohou společně žít a být šťastní. Svou vděčnost nové majitelce denně dokazují, stále se s ní mazlí a jsou jí pořád na blízku.

Jak byste se v situaci ženy zachovali vy?

Zdroj: TrtHaber
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství