Kněz se rozhodl adoptovat dítě s Downovým syndromem, kterého se matka zbavila, protože jí přišlo ošklivé

Spousta dětí se z různých důvodů ocitne osamocená bez svých biologických rodičů. Pro některé z nich je záchranou tento kněz, který se věnuje adopci opuštěných dětí.

Kněz i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na světě existuje spousta dětí, které zůstanou opuštěné kvůli následkům toho, jak se jejich rodiče zachovají. Někteří z nich mají jistě dobrý důvod pro to, proč svého potomka opustí, jiní mají naopak důvody velmi nepochopitelné. Podobné příběhy často zažívá i jeden kněz, který se snaží takovým dětem pomáhat. Jedno z dětí s Downovým syndromem si dokonce z velmi zajímavého důvodu rozhodl adoptovat.

Některé děti nemají štěstí

Spousta dětí, které se narodí, nemusejí mít stejně šťastný průběh svého příchodu na svět jako ty ostatní. Některé se mohou narodit s nějakou vrozenou vadou či nemocí. To bývá pro celou rodinu často zklamáním, jelikož jejich miminko není zcela zdravé. Je pak velmi důležité, jak se s touto situací dokáže každý rodič poprat, jelikož svůj postoj pak může přenést i na dítě, které tím získá nějaký přístup k tomu, jak se svým handicapem má v životě nakládat.

Rodiče se svých dětí vzdávají

Hodně rodičů dokáže dojít i k závěru, že se svého narozeného miminka zkrátka vzdají. Nejspíše se nějak nedokážou vyrovnat s tím, že by měl jejich potomek žít s nějakou vrozenou vadou nebo nemocí. V porodnici tak své miminko nechají a zpět domů se vrací bez něj. Tyto děti jsou pak odkázány na péči v různých ústavech a čekají na to, zda si je nějaká milující rodina adoptuje. Své dětství tak poté někteří mohou prožívat bez rodičovské lásky, která by pro každé dítě měla být důležitá.

Kněz pečuje o děti

Jeden z kněží se rozhodl zřídit domov pro opuštěné děti, které mají nějaké tělesné či psychické postižení. Díky tomuto šlechetnému činu našly svůj domov již stovky dětí, co prozatím neměly ve svých životech tolik štěstí jako jiní. Spoustu dětí našel kněz i například v odpadkovém koši, někdy jen tak leží na ulici nebo je nalezne před dveřmi svého domova. O všechny tyto děti se snaží postarat tak, aby jim nechyběla láska během jejich dětství a aby se mohli vracet na místo, kterému mohou říkat domov.

Novorozeně bylo nemocné

V den, kdy zrovna slavil kněz své 51. narozeniny, se do jeho domova dostal malý, novorozený chlapeček, kterému byly pouhé 2 měsíce. Jeho maminka byla alkoholička a navíc trpěla schizofrenií, již ale odmítala léčit. Malý chlapec se tak narodil s Downovým syndromem. To byl i důvod, proč se ho jeho matka vzdala. Mamince novorozence bylo pouhých 17 let, když jej přivedla na svět. Kněz tedy chlapce přijal do svého domova. Měl s ním však jiné úmysly než s ostatními dětmi.

Kněz chlapce adoptoval

Protože se v domově objevil chlapec přesně v den narozenin kněze, čekala jej výjimečná budoucnost. Muž se totiž rozhodl, že je to velmi pravděpodobně znamení z nebes. Malé novorozeně se proto rozhodl adoptovat. Dle kněze to byl dar seslaný přímo Ježíšem, a proto nemohl učinit jiné rozhodnutí než chlapce přijmout za svého. Ihned v ten samý den také prohlásil, že už se nemůže dočkat na tu spoustu času a dobrodružství, které spolu tito dva v budoucnosti prožijí.

Jaký může být pochopitelný důvod pro opuštění dítěte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články