Dvacet rodin odmítlo adoptovat holčičku s Downovým syndromem. Poté se objevil 41letý homosexuál a vzal si ji do péče

Malou Albu trpící Downovým syndromem odmítlo adoptovat přes dvacet rodin. Svou rodinu našla u 41letého gaye, se kterým se seznámila na kostelní akci.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Luca Trapanese
                   

Vidět v lidech to nejlepší je krásná vlastnost. Ne každý jí však oplývá. Adopce je gesto určité lásky, které lidé berou mnohdy jako samozřejmost. Obvykle, nebo spíše nejčastěji, adoptuje dítě pár, který nemůže počít vlastní. Tato možnost však není pravidlem. Luca Trapanese je jednačtyřicetiletý homosexuál. Tento muž se ve svém věku rozhodl adoptovat holčičku, které byl teprve měsíc. Pojmenovali ji Alba.

Kontroverzní rodina

Můžeme si povšimnout dvou kontroverznějších detailů. Holčička trpí Downovým syndromem a muž je svobodný gay. K této adopci mohlo dojít jen díky tomu, že Luca je od svých čtrnácti let členem katolické církve a zapojuje se do různých projektů a dobrovolnické činnosti. Při své dobrovolnické práci se setkává s nemocnými dětmi a pomáhá jim. Tam se také seznámil s Albou, kterou rodiče opustili, když jí byl teprve jeden měsíc.

iZdroj fotografie: Pexels

Děvčátko a Luca si velmi dobře sedli. Proto muže napadlo malou Albu adoptovat. Dohromady tvoří asi nejneobvyklejší rodinu, kterou jste kdy viděli. To však nic nemění na množství lásky, již spolu sdílejí. Každý z nás může být dobrým člověkem prostřednictvím malých i velkých dobrých skutků. Luca dal Albě to, co jí předchozí rodiny s předsudky dát nikdy nemohly.

Homosexuálové adoptují

„Nejjednodušší je to u lesbických párů. Tam jde o to sehnat dárce nebo otce, pokud chtějí, aby se tento muž podílel na výchově. Většinou se tak děje prostřednictvím umělého oplodnění na klinikách. Některé páry provádějí umělé oplodnění doma,” říká advokát Petr Kalla. Podle něj všechny průzkumy v zahraničí potvrzují, že děti z duhových rodin mají plnohodnotný život. Jsou prý navíc mnohem tolerantnější a rozhodně nemají problémy se svou sexuální identitou.

Přelomovým verdiktem podle něj bylo rozhodnutí z července roku 2016, kdy ústavní soud povolil lidem žijícím v registrovaném partnerství žádat o adopci. Osvojit si dítě od té doby homosexuálové sice mohou, ale pouze v případě jednoho partnera z páru. „Navíc to nejdůležitější je skutečnost, že tyto děti jsou chtěné, takže se stejnopohlavní rodiče na rodičovství důkladně připravují a přemýšlejí o tom, aby zajistili pro děti to nejlepší podmínky pro vývoj,“ uzavírá Petr Kalla.

Jaký máte názor na adopce stejnopohlavních párů?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články