Kdo dělá tuto práci, má narok na 100 000 Kč každý měsíc. Honem si zkontrolujte, jestli na to máte nárok i vy

Zjistěte, které profese jsou ty nejlépe placené. Za vykonávání některých z nich totiž mohou lidé obdržet až 100 000 Kč každý měsíc.

i Zdroj obrázku: Depositphotos
                   

Při výběru nového zaměstnání se lidé řídí hned několika faktory. Od vlastních preferencí až po dobu dojíždění, atmosféru v kolektivu nebo náročnost dané činnosti. Ve skutečnosti je však ve většině případů tím nejdůležitějším hlediskem finanční odměna. I přes veškerá očekávání se podle webu Euro nejedná u dobře placených profesí pouze o pozice pro vysokoškoláky. K některým naopak stačí osvědčení nebo i výuční list.

Nejlépe placené pozice

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že se na prvních příčkách drží generální ředitelé různých společností. Jejich plat se podle webu Jobs pohybuje v rozmezí 78 000 – 350 000 Kč. Pro mnoho lidí jsou však tyto pozice nedosažitelné, ať už kvůli dosaženému vzdělání, pracovním zkušenostem nebo neznalosti daného oboru. Existují však i jiné profese, které slibují tučnou odměnu.

Soutěž o pobyt v lázních s all-inclusive

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


„V Německu bych brala skoro dvakrát tolik,“ stěžuje si 40letá Klára na tuzemské platy

Řemeslníci placení zlatem

Kvůli velkému nedostatku řemeslníků si někteří z nich mohou měsíčně přijít na opravdu velké peníze, jejich výdělek nezřídka přesáhne i 100 000 Kč. Pokud jste tedy u někoho jako řemeslník zaměstnán, pak byste mohli požadovat navýšení platu odpovídající této skutečnosti. Běžná praxe se však bohužel často liší a zaměstnavatelé k navýšení platu přistupují jen zřídka, jak potvrzuje i Dominik S. z Přelouče: „Dokud jsem pracoval jako zaměstnanec v oboru tesařství, měl jsem almužnu. Co dělám na sebe, určuju si pracovní dobu i výši výdělku. Nedá se to srovnat.“

muž pracující v dílně iZdroj fotografie: Pixabay
Řemeslníků je stále málo. Ti nejlepší si přitom dokáží vydělat více než 100 000 Kč měsíčně

Počáteční plat mnoho lidí odrazuje

Nevýhodou řemeslných oborů je často nástupní plat a nedostatek zkušeností. Spoustu lidí tato skutečnost odradí, a tak se nedostatek řemeslníků stále prohlubuje. Stačí přitom vydržet pár let, nasbírat potřebné zkušenosti v oboru a šikovní řemeslníci si mohou založit vlastní malou firmu nebo pracovat na živnostenský list, čímž se jejich plat může i několikanásobně zvýšit, aniž by rostly i náklady na provoz podnikání.

Roste zájem o rekvalifikační kurzy

Kvůli měnícímu se pracovnímu prostředí narůstá také zájem lidí o různé rekvalifikační kurzy, které jim umožní ucházet se o zaměstnání mimo jejich dosavadní kvalifikaci. Nejčastěji se jedná o IT a elektrotechnické obory, protože nabídka volných pracovních míst je zde stále vysoká. O rekvalifikační kurzy se přitom neuchází jen nezaměstnaní, ale také lidé, jimž peníze ve stávajícím zaměstnání nestačí. Což je v dnešní době stále častější problém, jak potvrzuje i příběh mladé ženy zveřejněný na DámskémDeníku.

Jak by se podle vás dalo s nedostatkem řemeslníků vypořádat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články