Přátelství až za hrob: Těžce raněný ježek a mýval si vytvořili silné pouto. Starají se jeden o druhého

Raněný ježek a mýval se stali nerozlučnou dvojicí. Jejich přátelství a silné pouto dojalo spoustu lidí na sociálních sítích.

                   

Láska a přátelství jsou jedny z nejsilnějších citových pout. A to platí nejen u lidí, ale také u zvířat. Stejně jako u člověka nezáleží na pohlaví, barvě pleti či náboženství i ve zvířecí říší se může přátelit kdokoli s kýmkoli, přestože se to na první pohled zdá neuvěřitelné. Proto příběh mývala a ježka, z nichž se stala v záchranné stanici nerozlučná dvojice, šokoval okolí. Informace o tomto netradičním přátelství již obletěla celý svět prostřednictvím sociálních sítí a dojala spoustu internetových uživatelů.

Pro ježky jsou sekačky velkou hrozbou

Malý ježek a jeho bratříček neměli svůj život lehký už od začátku. Jejich matka se o ně sice starala, ale bohužel ji čekal nemilý osud. Při přecházení silnice během shánění potravy ji přejelo auto, a tak zůstali její malí potomci sami napospas velkému světu. Když se snažili přemístit jinam, vydali se přes zahradu a schovávali se ve vysoké trávě. Bohužel zrovna v době hojného sekání. Elektrická sekačka je zasáhla, jednomu amputovala tlapku a druhému část kůže na obličeji.

Oba byli okamžitě převezeni do záchranné stanice, kde o ně bylo postaráno. Každý z nich potřebuje chirurgické ošetření, ale jsou na to ještě velmi slabí. Jejich životy tedy zatím visí na vlásku. Druhý z nich však našel něco, co jistě nečekal. Velkého přítele v podobě malého mývala, který se také ocitl v tomto záchranném zařízení. Jemu také osud přichystal samé překážky a nástrahy.

Stala se z nich nerozlučná dvojice

Mýval vylezl na verandu domu v malé polské vesnici, kde jej našli majitelé ve zuboženém stavu. Byl velmi dehydrovaný, vyčerpaný a takřka na pokraji smrti. Záchranáři si všimli, že ještě nemá ani zoubky, takže se jednalo o opravdu maličké mládě. Bez lidské pomoci by zemřel hlady, a tak naštěstí majitelé domu zavolali zaměstnance záchranné stanice, kteří se okamžitě dostavili na místo a o nebohého mývala se postarali.

‼️ NIEZWYKŁE, ROZRYWAJĄCE SERCE I MÓZG SPOTKANIE W EKOSTRAŻ-y. ZWIERZĘCIA TĘPIONEGO I UTYLIZOWANEGO Z CHRONIONYM 💔💔💔 💔…

Zveřejnil(a) EKOSTRAŻ dne Sobota 10. června 2023

Přes velkou slabost ježek s mývalem navázali přátelství, tulí se k sobě a společně se vyhřívají ve veterinárním inkubátoru. Vzájemně se podporují v této nelehké době, kterou oba prožívají. Jsou si oporou při bolesti a jejich vzájemná přítomnost je jim jen ku prospěchu. Mýval má před sebou ještě dlouho cestu k uzdravení. Později se bude muset naučit samostatnosti. Osud ježka je zatím nejistý, vše totiž záleží na tom, jak zvládne rekonvalescenci a následnou operaci.

Co říkáte na toto neobvyklé přátelství?

Zdroj: o2
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články