Její děti už 3 dny nejedly, matka se proto rozhodla k zoufalému činu

Většina matek by jen těžko snášela pohled na své děti, které trpí hladem. Zoufalé situace plodí zoufalé činy a tato matka šla udělat to, co musela.

zanedbané dítě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Většina lidí nejspíš ani netuší, co to je mít skutečný hlad. I když nejste boháči, na to jídlo se vždycky koruna najde. Rozhodně to však neplatí pro každého. Někdy se lidé opravdu mohou ocitnout v tak zoufalé situaci, že na jídlo jednoduše nemají. Matka tří dětí to vydržela tři dny, než se rozhodla pro čin, za který by si metál nedala. Děti však dala na první místo, což pochopí každá máma.

Tři dny už neměli nic k jídlu

Theresa West se odhodlala jít pro své děti ukrást něco k jídlu. Tři dny už nic nejedly, plakaly a ona neviděla žádnou jinou možnost, jak děti nakrmit. Byla sama, neměla rodinu ani nikoho jiného, na koho by se v okolí mohla obrátit. Při činu si však počínala dost neobratně a majitel místních malých potravin si jejího podezřelého chování brzy všiml. Přistižená Theresa vyběhla s pár věcmi z obchodu a utekla.

Majitel potravin samozřejmě zavolal policii. Těm se podle záznamů z bezpečnostních kamer podařilo ženu identifikovat a zjistit její bydliště. Vydali se tak přímo do jejího bytu. Matka se nijak nebránila a policii otevřela. Začala jim vysvětlovat situaci, do níž se dostala, pak ji však přemohly slzy. Policisté se přesvědčili, že tu je žena skutečně sama jen se třemi dětmi a lednice, již otevřeli, zela naprostou prázdnotou.

Pochopili, že žena tento čin udělala z čirého zoufalství a za jiných okolností by nic takového neudělala. Vydali se tedy s Theresou zpět do obchodu s potravinami. Theresa se majiteli omluvila a ukradené zboží vrátila. Policisté Keith Bradshaw a Candice Spragins však Therese nakoupili velké množství potravin, které zaplatili ze svého. Na několik dní jí tak v zoufalé situaci pomohli.

žena s dětmi iZdroj fotografie: Freepik

Policisté vyzvali lidi k dobrému skutku

Později celý zvláštní případ zveřejnili i na Facebookových stránkách policejního oddělení s následujícím komentářem: Nejednalo se o zločin z chamtivosti, ale o čin, který matka, která se snaží nakrmit své děti, považovala za nutný. Někdy práce policie není jednoduchá. Na prvním místě jsme lidé, až na druhém jsme policisté.

Příspěvek vzbudil mezi lidmi velkou pozornost. Policisté se rozhodli takového zájmu veřejnosti využít a poprosili všechny, aby byli všímaví a udělali někdy dobrý skutek. Na světě je opravdu hodně lidí, kteří nemají ani na základní potraviny a trpí hladem, přestože si to nezaslouží. Lidé jsou někdy připraveni rychle soudit, mnozí se však do tíživých situací nedostávají vlastní vinou. Pak je na okolí, zda pochopí, že takovým lidem je potřeba pomoci, aby mohli jít zase dál.

Pomohli byste této ženě, nebo si myslíte, že by se měl o sebe postarat každý sám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články