Celostátní pátrání po malém chlapci. Policie žádá o pomoc veřejnost

Policie České republiky žádá veřejnost o pomoc. Hledá se skoro pětiletý chlapec, který byl spatřen naposledy před dvěma měsíci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Policie České republiky žádá o pomoc veřejnost v případu pátrání po malém chlapci. Státní orgány začínají být bezradné vzhledem k tomu, že bylo pátrání vyhlášeno již 11. července tohoto roku. Chlapec jménem Mark Popovici je tak nezvěstný skoro dva měsíce. Narodil se na konci roku 2018, je tedy potřeba si uvědomit, že se hledá pouze ani ne pětiletá osoba.

Pátrání po běžném školákovi

Chlapeček má rumunskou státní příslušnost, což také odpovídá jeho netradičnímu jménu. Vzhledem ke svému věku pochopitelně není nijak nebezpečný, ozbrojený, ani nepřenáší žádnou nakažlivou nemoc. Podle policie jde o běžného malého předškoláka. Poznat ho můžete podle několika údajů, které sedí na popis jeho vzhledu. Případně může slyšet na své jméno.

Jeho výška by se měla pohybovat okolo jednoho metru až sto pěti centimetrů. Od pohledu byste mu měli přiřadit také odpovídající věk. Tedy nevypadá starší, než ve skutečnosti je. Počítejte s chlapcem ve věku mezi čtyřmi až pěti lety. Následuje podrobnější popis vzhledu, který může hledaného ještě lépe identifikovat. Mark má hubenou postavu typického dítěte.

Otec ho odvezl bez svolení

Do toho má krátké hnědé vlasy, které nejsou sestříhány či upraveny do žádného speciálního účesu. Má zelené oči. Pozadí jeho zmizení je spojeno s vlastní rodinou. Kromě Marka se totiž hledá také jeho biologický otec. Ten si totiž chlapce vyzvedl v den zmizení zhruba v deset hodin dopoledne. Sdělil pouze, že bere svého syna k moři. Bohužel zapomněl na svolení matky.

Policie České republiky iZdroj fotografie: iStock

Ta má totiž Marka ve výhradní péči. Další informace o rodinných vztazích zatím nejsou k dispozici. V době, kdy byl chlapec spatřen naposledy, měl na sobě modré krátké kalhoty a šedé tričko. Jeho matka a zbytek rodiny se obrací na pomoc kohokoliv, kdo by mohl k případu jeho pohřešování sdělit policii jakékoliv další informaci. Fotku hledaného chlapečka uvidíte po rozkliknutí na odkazu policie ČR níže. Snad se chlapeček brzy najde a vrátí ke své matce.

Jaké máte informace o tomto případu?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články