Jak na akné na zadku a hýždích? Věnujte mu zvýšenou pozornost

Pokud vás trápí akné nejen na obličeji nebo dekoltu, ale také na zadku či stehnech, je nutné tento nepříjemný problém řešit. Vyřešte bolavé pupínky účinným receptem jednou provždy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Akné je nepříjemné na všech částech těla. Zejména pupínky na zadku vás mohou potrápit, jelikož i tato část pokožky je velmi citlivá a může dojít k bolestivým případům. Vyhněte se těmto problémům jednoduchými radami a v případě potřeba se nebojte o tomto problému mluvit. Trápí totiž většinu populace, jen se o akné na hýždích tak často nemluví.

Akné na zadku může být velmi bolestivé

Akné na hýždích a stehnech může mít několik různých příčin. Tou nejčastější příčinou je ale časté sezení. Pokud máte sedavé zaměstnání, pak je velmi pravděpodobné, že se i u vás objeví tyto nepříjemné pupínky. Druhým častým příznakem vzniku akné na hýždích je nepřetržité nošení těsného oblečení. Díky upnutým kalhotám nemá kůže šanci dýchat, a tak se může snadno zanítit.

iZdroj obrázku: Pixabay
Jak zabránit nepříjemnému akné na hýždích?

Kůže na hýždích a stehnech potřebuje stejnou péči jako například pleť na obličeji. jen se této části kůže příliš nevěnujeme. Nezapomínejte proto na důkladné mytí, hydratování a peeling i v těchto částech těla. 

Růst bakterií v neopečovávaných místech kůže může dojít až k infekci nebo zánětu kůže.  takovém případě vznikají velké a bolestivé pupínky, ve kterých je mnoho hnisu. V nejkrajnějších případech musí docházet i k lékařskému zákroku, kdy musí dojít k rozříznutí pupínku a důkladnému vyčištění.

Jak zabránit nepříjemnému akné na hýždích?

Preventivní kroky, díky kterým zabráníte vzniku akné, jsou přitom velmi snadné a rychlé. Prvním jasným krokem je časté mytí nebo sprchování. Po cvičení, tréninku nebo v teplém letním počasí četnost sprchování zvyšte, aby vaše kůže neměla šanci se zapařit. Pokud se potýkáte se zvýšeným pocením, pak můžete během dne použít i vlhčené ubrousky k otírání těchto míst.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Akné je vskutku častým a hojně podceňovaným příznakem

K péči o kůži v místech hýždí a stehen použijte čistící prostředek s příměsí kyseliny salicylové. Ta vás totiž dokáže ochránit před tvořením akné nebo nepříjemných, bolavých pupínků velmi snadno a rychle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články