Když se narodilo, vážilo neuvěřitelných 8 kilogramů. Takto teď vypadá jedno z nejtěžších dětí na světě

Když se narodila, vážila téměř 8 kilogramů. Nyní by to na ní nikdo nepoznal, vypadá jako ostatní děti v jejím věku.

Usmívající se miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě se neustále děje mnoho záhadných a kuriózních věcí a případů, jež je obtížné vysvětlit. Na svět přichází denně spousta miminek a některá z nich patří právě do této skupiny. Narodilo se dítě s ocáskem i s krunýřem. V důsledku předčasných porodů se rodí děťátka s velmi nízkou porodní váhou, ale existují také případy, kdy se naopak narodí abnormálně velké novorozeně, které svou váhou připomíná již několikaměsíční batole.

Holčička po narození vážila téměř 8 kilogramů

A přesně takový zázrak se stal před necelými šestnácti lety v Rusku. Do jedné obyčejné rodiny se narodilo miminko, které vážilo téměř osm kilogramů. Děti při narození váží průměrně 3,5 kg. Když však sestřičky položili malou Nadiu na váhu, málem jí strhla. Ukázalo se na ní totiž neuvěřitelných 7 750 g. Novorozeně měřilo 56 cm a váhou připomínalo zhruba půlroční batole. Neobvyklé miminko okamžitě upoutalo pozornost lékařů a novinářů.

Maminka pracovala jako porodní asistentka a její manžel sloužil v armádě. Jelikož často jezdíval na mise, skoro vůbec nebýval doma, a tak byla jeho žena na výchovu dětí sama. Ani jeden z rodičů nebyl extrémně vysoký nebo tělnatý. Otec je spíše menšího vzrůstu a dost štíhlý, matka je ještě menší než on. Proto když se jim narodila tak velká dcera, byli oba velmi překvapení.

Nijak se nyní neliší od svých vrstevníků

Toto bylo ženino již 11. těhotenství a vše probíhalo bez komplikací. Ultrazvuky ukazovaly, že je vše v pořádku, plod nevykazoval žádné anomálie a vyvíjel se dle norem. 3 týdny před termínem porodu však nastávající matce prudce narostlo bříško, a tak byla poslána na kontrolní ultrazvukové vyšetření. tam se ukázalo, že miminko má příliš vysokou hmotnost, která představovala riziko pro zdraví rodičky. A tak podstoupila plánovaný císařský řez. Z odhadovaných 6 kilogramů, měla tedy holčička nakonec téměř 8 kg a lékaři nevěřili vlastním očím. Její zdravotní stav byl naštěstí dobrý.

porod iZdroj fotografie: Pexels

Dnes je této slečně již téměř 15 let a při pohledu na ní by nikdo neřekl, že se narodila s tak vysokou porodní hmotností. Váhou ani výškou se nijak neliší od svých vrstevníků, vypadá jako normální dítě a nikdy neměla žádné zdravotní problémy. Je nejmladší dívkou v rodině, v pořadí 11. a posledním dítětem. Tato početná rodina bydlí v třípokojovém bytě a starší děti se již odstěhovaly a založily vlastní rodiny. Ale když se setkají na rodinných oslavách, vždy mají o zábavu postaráno.

i

Co říkáte na takovouto vysokou porodní váhu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články