Obrovská rána pro herecký svět: Hvězda Titanicu odešla do věčných lovišť. Jeho výkonům se jen tak někdo nevyrovná

Zpráva o smrti populárního herce, který si zahrál ve dvou legendárních snímcích ověnčených neuvěřitelným počtem prestižních Oscarů, zarmoutila fanoušky i hobity.

Loď Titanic i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Umělecký svět se zahalil do smutku. Do hereckého nebe odešel 5. května představitel kapitána Edwarda Smithe z oscarového trháku Titanic nebo charismatického krále Théodena z kultovní trilogie Pán prstenů. Britskému herci Bernardu Hillovi bylo 79 let. Smutnou informaci přinesla televize BBC s tím, že ji potvrdil umělcův agent Lou Coulson.

Hrál ve filmech ověnčených Oscary

Průlomovou rolí rodáka z Manchesteru byla postava Yossera Hughese v dramatické televizní sérii z osmdesátých let Boys from the Blackstuff. Tento seriál získal v roce 1983 prestižní cenu Bafta pro nejlepší dramatický seriál a v roce 2000 se umístil na sedmém místě v žebříčku nejlepších televizních pořadů všech dob, který sestavil Britský filmový institut.

Do hereckého nebe odešel herec světového formátu. Lidé po celém světě drží minutu ticha a posílají modlitby

Obrovskou popularitu mezi českými fanoušky si ale získal coby kapitán Edward Smith, který v jedné z mrazivých scén velkofilmu Titanic stojí u kormidla a jen zoufale přihlíží tomu, jak jeho loď nabírá vodu. Hill si v tragickém snímku režiséra Jamese Camerona z roku 1997 zahrál po boku hvězdného dua Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová. Původně podceňovaný film nakonec získal 11 Oscarů.

Smutní Samvěd Křepelka i Pipin

Neméně známá je také Hillova postava v ikonické fantasy sérii Pán prstenů natočené podle knih spisovatele J. R. R. Tolkiena. Režisér Peter Jackson ho v roce 2002 obsadil do role krále Théodena ve druhé části trilogie s podtitulem Dvě věže a také v závěrečném dílu, který nesl název Návrat krále. Snímek se podle agentury AP rovněž dočkal rekordních jedenácti sošek Oscarů.

Bernard Hill – Titanic and Lord of the Rings actor dies at 79 [*]

Zveřejnil(a) Jack Stuff Corner dne Neděle 5. května 2024

Herce z kultovního díla smrt Hilla velmi zarmoutila a zavzpomínali na něj společně s fanoušky na nedávném Comic Conu v Liverpoolu. „Milujeme ho. Byl neohrožený, byl vtipný, byl drsný, byl neústupný a byl krásný,“ uvedl Sean Astin, který si v Pánovi prstenů zahrál hobita Samvěda Křepelku. „Myslím, že nikdo neztvárnil Tolkienova slova tak skvěle jako Bernard. Zlomil mi srdce. Bude nám moc chybět,“ dodal Billi Boyd alias hobit Pipin.

Jaké scény z Titanicu vás nejvíce dostaly?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články