Hra pro trénink pozornosti. Cílem je nalézt vetřelce mezi číslicemi

Mozek je sval, který je potřeba trénovat v každém věku. Trénink mozku pomocí speciálně určených her pomáhá vytvářet nová nervová spojení. Začněte trénovat a objevte novou vizuální hru.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Tato hra netrénuje jen Váš mozek, ale také pozornost, které vyžaduje opravdu hodně. Je nejenom zábavná, ale také je to skvělý způsob, jakým procvičíte svůj mozek a potrénujete Vaši pozornost. Pokud se Vám podaří úlohu vyřešit, buďte na sebe hrdí, je to známka, že jste na tom velmi dobře jak s mozkovou činností, tak i s pozorností. Tato hra rozhodně nepatří mezi nejjednodušší.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pozornost je důležitým klíčem k úspěchu

Najdete mezi číslicemi 5 skrytý znak?

Pokud chcete najít ukrytý znak, musíte zbystřit své smysli a připravit se na to, že zabrat dostane i Vaše pozornost. Místo je celé pokryté číslicemi 5 v řadě i ve sloupečku. Je tam však jeden vetřelec, jeden znak, který tam nepatří. Najdete ho?

iCo najdete mezi čísly?

Pokud jste našli, posuňte se na další obrázek. Najdete skrytý symbol i tady? Zde je náročnost o trochu obtížnější než u obrázku prvního. Zde budete Váš mozek namáhat ještě více než u prvního obrázku. 

i

Potom Vás čeká ještě třetí série číslic, ta už je poměrně hodně složitá.

i

Nemyslete si ale, že třetí číselnou sérií to končí, ještě máte před sebou sérii 4 a sérii 5.

i

Ty už jsou opravdu hodně složité. Je potřeba věnovat pozornost každému řádku a každému sloupci, zde už nestačí dívat se na čtverec jako na celek.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Různé kvízy jsou velmi populární

Neztrácejte trpělivost, pokud zvládnete čtvrtou sérii, posouváte se do té závěrečné. Pokud zvládnete i tu, můžete se chlubit vysokým IQ, a to přeci stojí za to. Přece to nevzdáte těsně před cílem. Obujte se do toho a vyřešte i poslední díl kvízu. 

I schopnosti mozku je třeba zdokonalovat

Všechny schopnosti a dovednosti je třeba procvičovat. Ani mozek není výjimkou. I ten je potřeba pravidelně cvičit, abyste ho udrželi ve formě a zdokonalovali jeho schopnosti. Existuje mnoho způsobů, jakými trénovat mozek i pozornost.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Hlavolamů je celá řada

Můžete si koupit plno her, mnoho se jich dá i vytvořit, nebo hrát na internetu. Kromě poměrně nových her jako je Mozkovna, Dobble, Ubongo a různé stolní únikové hry se dá mozek trénovat i pomocí staletých a stále funkčních způsobů jako je Dáma, Šachy, Lodě, ale také Sudoku, osmisměrky a křížovky.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články