Sestřička slyší divné zvuky z pokoje pacienta v posledním stádiu. Když vejde dovnitř a spatří, co se děje, podlomí se jí kolena

Sestřička pracující v americkém hospici byla svědkem neuvěřitelně dojemné situace. Tu se jí podařilo natočit, aby ji tak mohl zhlédnout každý.

Mladší ruce drží ruku seniora i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ošetřovatelé, kteří pečují o pacienty v hospicích či v léčebnách dlouhodobě nemocných, si zaslouží velký obdiv. Jejich práce je nejen fyzicky, ale především psychicky náročná. Denně se totiž setkávají s těžce nemocnými lidmi a smrtí. Tito pracovníci musejí být velmi silní a také empatičtí. Mnohdy jsou totiž těmi posledními, které mají umírající pacienti po svém boku.

Ošetřovatel umírající pacientce zpíval oblíbenou píseň

Jedna ze sestřiček, která pracuje v Austinburském ošetřovatelském a rehabilitačním centru v americkém Ohiu, nastoupila ráno na denní směnu. Jako obvykle se vydala na dopolední obchůzku pacientů, aby je zkontrolovala, rozdala jim léky a s těmi, kteří o to stáli, si popovídala. Když se však blížila k pokoji, ve kterém ležela pacientka Mary, uslyšela něco zvláštního. Pootevřela tedy dveře, a jakmile uviděla, co se v místnosti děje, okamžitě začala celou situaci natáčet.

U Maryiny postele stál ošetřovatel Joshua a pacientce zpíval její oblíbenou píseň. Která to je, věděl proto, že umírající ženu znal od svých devíti let, což potvrzuje také web InspireMore. Mary byla jeho učitelkou hry na klavír a zpěvu. Její student jí tedy nyní starostlivost a péči oplatil, jak nejlépe uměl. Pacientčina snacha jej kvůli tomu, jak se k ženě zachoval, označila za výjimečného anděla. Dělal totiž vše proto, aby se Mary cítila na své poslední cestě co nejlépe.

Chtěl, aby byla v posledních chvílích života šťastná

Dojemné video, jež bylo zveřejněno i na YouTube, má již více než 9 milionů zhlédnutí a téměř 200 komentářů, ve kterých lidé zpívajícího ošetřovatele chválí za jeho empatické a milé chování k umírající ženě. Předvedl jí to, co ve svém životě velmi milovala, a to hudbu a zpěv. Krátce poté, co Maryina snacha natočené video uveřejnila, její tchyně zemřela.

Je úžasné, jak se dokáží někteří ošetřovatelé k umírajícím pacientům chovat. Snaží se je uklidnit a na jejich smrt co nejlépe připravit. V mnoha případech jim i plní jejich poslední přání, ať jsou jakákoli. Stejně se zachoval i muž, jehož manželce zbývaly poslední chvíle života. O tom, co pro ni udělal, jsme se vás na DámskémDeníku již informovali.

Co říkáte na jeho krásný skutek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články