Zdravotní sestra načapala muže při tom, co dělal se svou umírající manželkou. Okamžitě byl z nemocnice vykázán

Porušil veškerá pravidla nemocnice a hodně tím riskoval. Vše prý dělal s dobrým úmyslem a ani na chvíli nelitoval. Nakonec dostal jen napomenutí a byl z budovy vyveden.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Smrt je nedílnou součástí lidského života. Přesto většina z nás doufá, že se s ní setká až ve svém pokročilém věku. Bohužel většinou tomu tak není. V průběhu dětství a dospívání jste se zřejmě setkali se smrtí svých prarodičů, během dospělosti jste pochovali své rodiče a ve stáří se budete pravděpodobně loučit se svými přáteli a sourozenci. Někdy ale ztráta bližního přijde dříve a zcela nečekaně. Když mladému muži onemocněla manželka, jeho svět se zhroutil jako domeček z karet. Aby své milované ženě pomohl odejít v míru, rozhodl se splnit jí poslední přání.  

Neúspěšná operace

Když si mladí manželé slibovali, že při sobě budou stát „v nemoci i ve zdraví“, ani ve snu by je nenapadlo, jak brzy tomu budou muset čelit. Několik měsíců po svatbě se stala žena účastnicí vážné dopravní nehody. Při té utrpěla několik zranění, kvůli nimž skončila hospitalizovaná na jednotce intenzivní péče. Protože jí začaly akutně selhávat ledviny, rozhodli se lékaři pro jejich transplantaci. Jako zázrakem se pro mladou ženu našel vhodný dárce a lékaři mohli provést operaci, která jí měla zachránit život.

Bohužel ženino tělo nový orgán nepřijalo. Již několik dní po operaci začala viditelně slábnout, přestala jíst, pít, a nakonec i mluvit, lékaři ji museli napojit na nitrožilní výživu. Vzhledem k jejímu zhoršujícímu se zdravotnímu stavu začali lékaři připravovat jejího partnera na nejhorší. Podle jejich odhadu manželům již nezbývalo příliš mnoho společného času. Jak lékaři, tak sestry proto muži doporučovali, aby se s manželkou rozloučil, dokud ho ještě vnímá.

Splnil jí poslední přání

Během jednoho ze vzácných rozhovorů, které spolu manželé po operaci vedli a kdy byla mladá žena „duchem přítomná“, se zmínila, že má velké poslední přání. Ještě jednou by si přála vidět svého milovaného psa – fenku Bellu. Muž se nejprve pokoušel své ženě vysvětlit, že to není kvůli nařízením nemocnice možné, ale ona byla neoblomná. Jelikož ji skutečně miloval a viděl, že jí na setkání s fenkou opravdu záleží, rozhodl se porušit vnitřní řád zdravotnického zařízení a zvíře do nemocnice přivést.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aby Bellu propašoval kolem sester, zavřel ji mladý muž u vchodu do nemocnice do velkého kufru, který si vzal s sebou. Předtím ovšem fence řekl, že jdou navštívit její paničku a on potřebuje, aby zůstala v klidu. Jakkoliv se to zdá neuvěřitelné, Bella se v kufru skutečně ani nepohnula, nezakňučela ani nezaštěkala. V momentě, kdy muž na pokoji své ženy rozepnul zip, fenka se z kufru vyprostila a vyskočila na postel k nohám své paničky.

Tam trpělivě čekala, dokud se žena neprobudila. Štěstí, které se objevilo v ženiných očích, bylo jejímu manželovi důkazem, že se rozhodl správně. A i když později dostal od lékařů důrazné napomenutí a i se psem byl z nemocnice vykázán, u srdce ho hřál pocit, že své ženě splnil její poslední přání.

Co nezištného jste pro své blízké udělali vy?

Zdroj: StoryPick
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti