15měsíční holčička vodí obrovské zvíře, jako by se nic nedělo. Lidé jsou rozděleni na dva tábory

Zajímavé video, které viděly stamiliony lidí, se stalo hitem internetu. Předmětem sváru uživatelů se stalo potenciální nebezpečí, které by obří tvor mohl pro batole představovat.

Překvapení roztomilá holčička batole i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Roztomilé děti a zvířata jsou vděčnými protagonisty spousty videí, která kolují po sociálních sítích. Hitem internetu se stala patnáctiměsíční holčička z australského Macclesfieldu, která vodí koně, jako by se nechumelilo. Přestože se na první pohled může zdát, že klidné zvíře je na děti zvyklé a chová se přátelsky, není podle serveru DailyMail vyloučené, že by ho mohlo něco vyplašit. Následky je lepší raději nedomýšlet. Záběry rozdělily internet na dva tábory.

Batole se vydalo s kamarádem na procházku

Zajímavé video, které nasbíralo na sociálních sítích přes 387 milionů zhlédnutí, zveřejnil youtubový profil ViralHog. Na záběrech je vidět, jak batole, které se samo ještě nestabilně pohybuje, sebevědomě sebere ze země otěže a vede si koně na procházku po farmě. Kolem zvláštní dvojice navíc pobíhají i dva zvědaví psi. Je s podivem, že patnáctiměsíční dítě zjevně nemá žádný strach, nebo alespoň respekt z tak obrovského zvířete.

Rodina boří názor na „bojová plemena“. Ukazuje, že se o jejich batole stará jako chůva

Pravdou ale je, že kůň neklade žádný odpor a chová se velmi klidně. Poslušně jde za batoletem, které pomaličku klopýtá po cestě. Nezvyklé duo vypadá opravdu roztomile. Toho si všimli i lidé na sociálních platformách. Nemůžu se na to přestat dívat. Ten kůň je tak sladký, klidný a jemný, a to dítě je naprosto rozkošné,“ reagoval pod videem jeden z diskutujících. „To je roztomilé dítě. Koně si odvedlo lépe, než bych to kdy dokázala já. Je skvělé,“ napsal další.

Kůň představuje pro tak malé dítě velké nebezpečí

Někteří uživatele však video znepokojilo a upozorňovali na potenciální nebezpečí, které velký kůň pro batole může představovat. „Tohle je opravdu nebezpečné. I když jsou koně krásná zvířata, mohou se vymknout kontrole. Dítěti pak mohou opravdu ublížit, nebo ho dokonce připravit o život,“ uvedl jeden z diskutujících. „I ten nejmírnější kůň se může vylekat třeba náhlého hluku, poryvu větru nebo hmyzu. Od rodičů je velmi nezodpovědné, že tohle nechají dělat tak malé dítě,“ dodal jiný z diskutujících.

I když jsou koně mírná zvířata, která se osvědčila třeba při hipoterapii dětských pacientů, vyplatí se mít se v jejich blízkosti na pozoru. Podle serveru Lidovky středočeští záchranáři v roce 2018 vyjížděli ke zraněným pacientům, které kopl nebo je zavalil kůň, téměř každý den. Ve vážném stavu skončil před šesti lety v nemocnici sedmiletý chlapec z Plzeňska poté, co ho kopl do hlavy splašený kůň. Šestnáctiletá dívka z Prostějovska zase utrpěla těžké poranění mozku a zemřela.

Co si myslíte o záběrech batolete s koněm?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články