Neexistuje větší bojovnice než Matilda. To, čím si musela projít, je dechberoucí

Těhotenství některých žen mohou provázet komplikace. Něco podobného se stalo i této ženě, které museli porod vyvolat dříve a jejíž dcera se narodila nemocná.

zkumavky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Prakticky každý nastávající rodič se těší na své miminko. Když se dítě narodí, bývá pak většinou život lidí plný lásky a radosti. Někdy však může příchod potomka na svět ovlivnit nějaká komplikace v průběhu těhotenství či přímo při porodu. Jednou takovou komplikací si prošla i tato nastávající matka. Její dcera je odmalička poznamenána a musí být velikou bojovnicí.

Matilda se narodila dříve

Maminka malé Matildy neměla těhotenství vůbec snadné. Kvůli určitým zdravotním problémům byli lékaři nuceni vyvolat porod dříve, než bylo v původním plánu. Porod však proběhl v pořádku a zdálo se, že Matilda je zdravá a bez jakýchkoliv problémů. Jen několik desítek minut od porodu se objevil problém. A nebyl zanedbatelný.

Lékaři objevili modrou skvrnu

Zhruba půl hodiny od narození Matildy si lékaři povšimli modré skvrny na jejím obličeji. Nejdříve tým lékařů myslel, že jde pouze o modřinu způsobenou porodem. Tento jev se občas může objevit, zvláště v případech, kdy porod neprobíhá úplně standardně. Jak se ale později ukázalo, tak o modřinu nešlo. Malé miminko muselo projít několika testy, aby se zjistilo, oč jde.

Rodinu čekala šokující zpráva

Trvalo přibližně 2 týdny, než lékaři přišli s diagnózou. Malé Matildě byl diagnostikován Sturge-Weberův syndrom. Toto onemocnění je velice vzácné a způsobuje především vývojové poruchy, paralýzu nebo například různé záchvaty. Hlavním symptomem této nemoci je rozsáhlá kožní vada projevující se červenofialovou barvou znamének na těle a v obličeji. Tato nemoc způsobuje také poruchy učení, křeče a ochrnutí.

Matildu začali okamžitě léčit

Ihned po diagnostikování této nemoci byla Matilda převezena do speciální dětské nemocnice. V ten moment její rodiče prožívali nejhorší chvíle svých životů, jelikož nebylo jisté, že svou dceru ještě uvidí živou. Zdravotní stav Matildy byl velice vážný a ani lékaři netušili, zda přežije. Kromě výše zmíněného měla v srdci dvě díry. Nakonec vše dopadlo dobře a rodiče se opět setkali se svým potomkem.

Dodnes dívka s nemocí bojuje

Matilda nad nemocí stále nemá vyhráno. Dnes je jí 12 let a pořád musí pravidelně docházet do nemocnice na laserové zákroky. Kvůli nemoci nemůže Matilda ani chodit, ale snaží se užívat si svůj život na maximum a na každého člověka se usmívá. Svým vzhledem samozřejmě poutá pozornost okolí, jelikož je tato nemoc opravdu vzácná.

Jakým způsobem byste podpořili takto nemocné dítě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články