Adoptovali si roztomilou holčičku z dětského domova. Po krátké době ji tam ale bez vysvětlení zase vrátili

Manželé si osvojili malou holčičku, která si je ihned oblíbila. Byla proto velmi šokována, když ji za krátkou dobu bez vysvětlení vrátili zpět do dětského domova.

Rodiče s dcerou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Adopce dítěte je vážná záležitost, která bývá v manželském páru dlouho a detailně prodiskutována. Častokrát lidé uvádějí, že delší dobu promýšleli adopci než početí biologického dítěte, jelikož se v potaz musí brát více faktorů. Jinak tomu nebylo ani u 30leté Natálie a jejího manžela. Než si šestiletou Julii osvojili, strávili velké množství času staráním se o veškeré detaily. Tomu napomáhal i fakt, že měla Julie být jejich prvním dítětem a oni tak neměli žádné zkušenosti.

Matka si dceru ihned oblíbila

Přestože se vše zdálo připravené, něco se v průběhu adopce zvrtlo. Celý příběh začal prvním setkáním Julie s novými rodiči. Ihned se do nich zamilovala a nadšeně jim začala ukazovat své barevné výkresy. Manželovi se holčička od prvního okamžiku nezamlouvala, ale Natálie se na ni nemohla vynadívat. Užasle všechny obrázky pozorovala a ke konci Julii pevně objala. Poté už bylo jasno – Julie se k manželům nastěhovala.

Nenadálý zvrat a vyhazov z domova

Vše se zdálo býti na cestě za spokojenou rodinou. Alespoň tak si to vysnila malá Julie. Zabydlela se ve svém novém pokojíčku a své rodiče hned první den nakreslila. Snažila se pro ně být tou nejvzornější dcerou, natěšeně se hrnula do domácích prací a objevovala vše nové. Po několika týdnech si ale začala všímat nezvyklého chování svých nových rodičů. Často se o něčem dohadovali, a pokaždé, co jí Natálie dávala pusu na dobrou noc nebo jí rozčesávala blonďaté vlasy byla myšlenkami nepřítomná.

Myslela si, že je to její chyba

Julie začala o sobě brzy pochybovat. Měla za to, že rodičům jistě vadí její pihy na obličeji, její pisklavý hlas, nebo její vykulené oči. Cítila, že v domě dlouho nezůstane. A tak se také stalo. Necelé dva měsíce poté, co byla adoptována, si pro Julii přijela pracovnice z dětského domova. Holčička to chápala tak, že své rodiče zklamala. Nebyla si ale vůbec vědoma pravdy, která za tím skutečně stála.

Holčička s plyšákem iZdroj fotografie: Depositphotos

Co se mezi manžely opravdu stalo

Doopravdy Julie za nic nemohla. Jednalo se totiž o to, že se manželé několik týdnů hádali. Nejen, od ní nakonec muž odešel, zároveň Natálii o všechno obral. Ta začala tvrdit Julii, že tatínek se brzy vrátí, ale sama věděla, že dlouho před ní ani před sociální pracovnicí nemůže tajit pravdu. Navíc dceru ze svého zaměstnání nezvládala živit. Rozhodla se tedy, že dočasně vrátí Julii zpět a začne pracovat intenzivněji. Byla rozhodnutá se o ní postarat i bez manžela.

Matka si holčičku vybojovala zpět

Našla si druhou práci v nedaleké kavárně, zastavila drahé předměty v zastavárně, peníze použila na nájem bytu. Jakmile se ujistila, že má tentokrát trvalý a stabilní domov pro šestiletou holčičku, vyrazila ihned zpátky do dětského domova. Nečekala, až ji vpustí dovnitř, ani až Julii sami zavolají. Vtrhla do jejího pokojíčku a přivinula ji do náruče. Julie se jí se slzami v očích začala omlouvat za své pihy a všechno ostatní, ale Natálie ji utěšila a vše vysvětlila. Po vyřízení všech formalit dceru vzala do náruče a odjela s ní do jejich nového domova.

Jaké jsou příběhy adoptovaných dětí ve vašem okolí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články