V Indii se narodila holčička se 14 prsty na rukou a 12 na nohou. Místní ji považují za reinkarnaci hinduistické bohyně

Tato malá holčička z Indie upoutala pozornost celého světa svým úžasným tělem. Narostlo jí 14 prstů na rukou a 12 prstů na nohou. Místní ji považují za bohyni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V malém městečku v srdci indického Rádžasthánu se nedávno stalo něco opravdu mimořádného. Této malé holčičce, která se narodila do milující rodiny, narostlo neuvěřitelných 14 prstů na rukou a 12 na nohou. Místní obyvatelé ji tak začali považovat za reinkarnovanou hinduistickou bohyni Dholagarh Devi – k tomu také přispívá skutečnost, že byla narozená právě nedaleko chrámu, který je této důležité postavě zasvěcen. Podle odborníků se však jedná o poměrně vzácnou anomálii mající vysvětlení. 

Zázrak v indickém městě 

Pozoruhodný porod malé holčičky se 14 prsty na rukou a 12 na nohou není pouze lékařskou kuriozitou, ale mnozí Indové jej oslavují jako božské požehnání. Nesmírně šťastní byli zejména rodiče dítěte a policejní strážník, který jim pomáhal – jakmile dítě poprvé viděli, bylo jim jasné, že se jedná o velmi vzácnou událost v dějinách města a celého indického státu Rádžasthán. Podle nich samotných a také většiny obyvatel je totiž toto narození reinkarnací Dholagarh Devi, uctívané hinduistické bohyně.

K tomu také přispívá skutečnost, že se dítě narodilo jen kousek od významného chrámu, který je této bohyni zasvěcen – a právě v něm najdete sochy, co se vyznačují mnoha pažemi symbolizujícími její božskou přítomnost. Není proto divu, že rodina cítí tak hluboké duchovní spojení a narození své dcery považují téměř za zázrak. „Moje sestra porodila dítě, které má 26 prstů, a my to považujeme za reinkarnaci Dholagarh Devi. Celá rodina i obyvatelé města jsou velmi šťastní,“ sdělil médiím strýc dítěte. 

Dítě je naprosto zdravé 

Dobrou zprávou také je, že dítě je naprosto zdravé. Porodník a gynekoložka Dr. Preethika Shetty poté během rozhovoru sdělili, že se pravděpodobně jedná o onemocnění zvané polydaktylie (druh transformace, která začíná již v děloze při vývoji embrya), ale nelze to stoprocentně potvrdit. „Pokud tato transformace trvá déle než obvykle, jeden prst se může rozdělit na dva, což má za následek prst navíc. Lékař určí, zda má vaše dítě polydaktylii buď pomocí prenatálního ultrazvuku, nebo po narození,“ sdělila odbornice. 

Tento stav může mít také mnoho podob a je podle mnoha lékařů vzácný. Samotné slovo pochází z řečtiny a znamená „mnoho prstů“. Podle Bostonské dětské nemocnice může být polydaktylií na jedné či obou rukách postiženo jedno z 500 až 1 000 narozených dětí a nejběžnější léčbou tohoto problému je operace, kdy se přirostlé prsty odstraní. Zda však tato holčička proces podstoupí, zůstává velkým otazníkem, protože ji mnozí považují za bohyni. Stejně tak záleží na tom, zda bude moci prsty ovládat, či nikoliv.

Zázrak přírody a reinkarnace hinduistické bohyně 

K narození slavné holčičky došlo v červenci minulého roku a ohromilo celou indickou veřejnost. Obyvatelé této rozlehlé země ji začali záhy oslavovat jako zázrak přírody a reinkarnaci bohyně Dholagarh Devi. Dítě přišlo na svět v komunitním zdravotním centru Shahabad v Hardoi a navzdory tomu, o jak vzácnou událost se jednalo, je zdravá matka i její miminko. Poté, co se zprávy rozšířily po celé oblasti, místní obyvatelé se nahrnuli do nemocnice, aby se mohli na holčičku podívat.  

Co si o této události myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články