10letá dívenka zázrakem přežila sněhovou vánici a mrazy. Pomohl jí k tomu cizí tvor

Malou dívenku před jistou smrtí v mrazu a sněhové bouři zachránilo toulavé zvíře. Bude mu za to navždy vděčná.

i Zdroj fotografie: Lars Falkdalen Lindahl (User:Njaelkies Lea)/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Přestože spousta lidí nevěří na zázraky, v nedávné době se jeden odehrál v Rusku. Malá dívenka zde přežila jednu z nejhorších sněhových bouří, a s pomocí toulavého zvířete, které ji po celou dobu zahřívalo. Pro celé okolí bylo nepředstavitelné, že by holčičku ještě mohli v takových mrazech najít živou. Ona však přežila a nikdy nepřestane být vděčná svému zachránci.

Při tak vysokém mrazu se všichni obávali nejhoršího

Desetiletá Vika má moc ráda zvířata. Téměř každý den se zastavuje u toulavých pejsků z okolí, aby si s nimi mohla pohrát, nakrmit je a pomazlit se s nimi. Se svou rodinou žije na největším ruském ostrově Sachalin, což zmiňuje také web Mirror. Když po jedné hodině odpoledne odcházela ze školy, zamířila jako obvykle mezi psy, na které se moc těšila. Zaskočila ji však velmi silná sněhová bouře, kvůli které se ztratila a nemohla najít cestu domů.

Když se ze školy nevrátila, její matka okamžitě zburcovala policii a spolu s ní a dobrovolníky se svou dcerku vydala hledat. Venku zuřila vánice, silné sněžení jim velmi ztěžovalo pátrání. Za malou chvíli nasněžily desítky centimetrů sněhu, na některých místech závěje dosahovaly do výše prvních pater domů. Teploměry ukazovaly teplotu -11 °C a každou minutou se snižovala naděje na to, že je dívenka živá.

Dívenku našli v objetí s toulavým psem

Díky výpovědi svědka, který holčičku zahlédl s toulavými psy, se ji po dlouhých osmnácti hodinách podařilo najít. Jak informoval i web IhearDogs, seděla v objetí s jedním z pejsků, který ji zahříval svou srstí. Nacházeli se pod nízkým balkonem na matraci, již obyvatelé městečka poskytli bezdomovcům. Dívenka byla vystrašená, ale cítila se díky svému čtyřnohému zachránci alespoň trochu v bezpečí a teple.

pes ve sněhu iZdroj fotografie: Freepik

Vika byla okamžitě převezena do nemocnice, jelikož měla po těle omrzliny. Naštěstí nebylo její zranění nijak vážné, a tak si ji její maminka mohla ještě týž den odvést domů. Psí hrdina se však ztratil. Jako by věděl, že splnil svůj úkol, zatoulal se zase někam jinam. Dívka i její rodina doufají, že se s ním ještě někdy shledají, aby mu mohli vzdát hold a poděkovat mu za záchranu života. Psi jsou opravdu nejlepšími přáteli lidí, což dokazuje i další pejsek, jenž zachránil život své rodině před uhořením. O jeho hrdinském činu jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali.

Co říkáte na psího hrdinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články