Trpasličí děvčátko se stalo hitem internetu. Roztomilejší holčičku jen tak neuvidíte

Holčička rozdává úsměvy na všechny strany. Trpí však vzácnou poruchou, která způsobila, že ve svých 4 letech může stále nosit novorozenecké oblečení.

malá holčička i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud máte děti a vzpomenete si na dobu, kdy ještě nosily novorozenecké oblečení, moc dobře víte, že jste jim každý měsíc mohli kupovat nové. Miminka tak rychle rostou, že věci ani nedokážou obnosit a hned mají nové. Tak to obvykle bývá. Ovšem 4letá Abigail Lee se do oblečení, které nosila jako novorozeně, stále vejde.

Vzácná forma trpasličího růstu

Seznamte se s Abigail Lee, je to dnes téměř 4letá holčička, která nikdy nevyrostla do velikosti, jakou by dítě jejího věku mělo mít. Ještěže její rodiče nevyhodili oblečení z dob, kdy byla novorozenec, stále se do něj totiž vejde. Jak je to vůbec možné? Vždyť děti rostou tak rychle.

Ne když trpí vzácnou formou nanismu zvanou mikrocefalický osteodysplastický primordiální nanismus typu 2. V takovém případě doroste maximálně do výšky kolem 60–80 cm. Abigail je ve svých 4 letech stále velká jako novorozenec a váží pouhé 3 kg, ale to, že na svůj věk vůbec nevypadá, ji nijak netrápí. Je šťastné dítě, které se na svět neustále usmívá. Svou povahou dává rodičům naději, že vše dobře dopadne.

Její hračky vedle ní vypadají obrovské

Maminka Emily Lee, které je 25 let, zjistila, že růst jejího dítěte je hluboko pod normálním rozsahem, už v těhotenství. Své dítě porodila císařským řezem, vážilo 1 kg. Od té doby roste velmi pomalu. I hračky, jež dostává úměrně svému věku, vedle ní vypadají giganticky. Stejně tak ostatní děti podobně staré jako ona. Hrát si s nimi může být pro Abigail někdy nebezpečné.

Zdravotní problémy spojené s nanismem

Abigail nemůže pořádně chodit, má zhoršené vidění a špatně se orientuje v prostoru. Její velikost jí však nevadí, protože svou silou a odhodláním naplňuje všechny kolem sebe energií a nadějí. Oficiálně jí diagnostikovali vzácnou formu nanismu, když jí bylo 8 týdnů. Po diagnóze zůstala chvíli v nemocnici, nakonec jí dovolili jít domů.

Rozkošná Abigail upoutala pozornost mnoha lidí po celém světě, na internetu je celebritou, nad jejíž roztomilostí se rozplývají miliony uživatelů. Její matka vytvořila na facebooku stránku „Abigails Journey“, aby dokumentovala její pokrok a stejně tak i zápasy a vítězství nad její vzácnou nemocí. Lidi prosí o jediné – o modlitby, aby byla její dcerka zdravá. „Děkujeme za vaše modlitby, za vaše dary, za slova útěchy, velmi nám to pomáhá!

Jak se vám drobná holčička líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články