Náš nejoblíbenější herec odešel do věčných lovišť. Jeho výkonům ve filmech i na jevišti se nikdo v Česku nevyrovná

Díla nepřehlédnutelného fešáka s doutníkem, který byl čtyři roky v kómatu, zbožňovaly generace fanoušků. Na svém kontě má však i dost kontroverzní počin.

Hořící svíčky ve tmě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Do uměleckého nebe odešel charismatický zpěvák a herec Josef Laufer. Přestože se celý svůj život těšil dobrému zdraví, od operace srdce v roce 2020 byl v kómatu. Podle rodiny zemřel na zástavu srdce 20. dubna. Bylo mu 84 let. O úmrtí umělce, kterého diváci znají třeba ze seriálu Cirkus Humberto nebo díky hitu Sbohem lásko, já jedu dál, informoval deník Blesk.

Po operaci srdce skončil v kómatu

K divadlu Broadway, kde Laufer hrával, přicházejí fanoušci uctít jeho památku. Poslední čtyři roky svého života strávil oblíbený herec a zpěvák v kómatu, ve kterém skončil po komplikacích během plánované operace srdeční chlopně v březnu 2020. „Táta zemřel přirozenou cestou na srdeční zástavu. Čtyři roky byl v kómatu, ze kterého se neprobral. Byl to vegetativní stav,“ svěřila se zpěvákova dcera Ester Lauferová serveru Aha!.

Úmrtí svíčka a květina

Další legendární zpěvák se na nás bude dívat už jen z nebe. Jeho nejznámější písničku zná snad každý

Populární zpěvák a herec, který si zahrál třeba i v komedii Kameňák a ovládal několik světových jazyků, se narodil 11. srpna 1939 ve francouzském městě Sables d’Olonne. Málokdo možní ví, že jeho vlastní jméno bylo Don José Francisco Pérez Rodriguez de Montagnes de Laufer. Jeho otec byl lékař ze Slezska a maminka Španělka. Dětství Laufer prožil v Anglii a do Československa se rodina přestěhovala, když mu bylo osm let.

Hity fešáka s doutníkem zná každý

Po vyučení ve vrchlabské Tesle absolvoval Laufer základní vojenskou službu, kde se dostal k ochotnickému divadlu. Po vojně hostoval v divadle ABC. Vystudoval herectví na DAMU, ale do širokého povědomí lidí se zapsal jako fešák s doutníkem s jedinečným hlasem, který vystupoval se svou kapelou Golem. Jeho hity Dávný kavalír, Juliána nebo právě Sbohem lásko, já jedu dál se nesmazatelně vepsaly do dějin československého popu.

Podle webu iDnes na sebe upozornil i kontroverzní Dopis Svobodné Evropě, v němž oslavoval agenta Státní bezpečnosti, který měl údajně na svědomí pumový útok na tuto rozhlasovou stanici. Zpěvák, kterého evidovala StB v kategorii důvěrník, tvrdil, že šlo o parodii. Poslední rozloučení s populárním umělcem bude probíhat v kruhu rodiny a přátel. Fanoušci mohou uctít jeho památku na pietním místě u pražského divadla Broadway.

Co říkáte na životní příběh charismatického zpěváka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články