Známý filmový herec trpí vážnou nemocí, která jej přiměla napsat autobiografickou knihu

Novozélandský filmový herec se svěřil se svými zdravotními problémy a informoval veřejnost o vydání knihy, již sám napsal.

Sam Neill i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nemoc si nevybírá. Zasáhne jakéhokoli člověka, ať se jedná o chudáka, či bohatou hollywoodskou hvězdu. Když se u člověka prokáže vážná choroba, je třeba okamžitě přistoupit k léčbě a začít s nemocí bojovat. Díky moderní medicíně jsou neustále vyvíjeny nové a nové metody, jež se snaží rakovinu léčit, nebo alespoň zmírňovat její projevy. Léčbou této vážné nemoci si prošel i známý a talentovaný herec Sam Neill, který nyní vydal autobiografickou knihu.

Herec trpí rakovinou lymfatických uzlin

Sam Neill je novozélandský filmový herec, který se narodil v Severním Irsku. Ztvárnil obrovské množství rolí v mnoha filmech, avšak divákům se nejvíce vryl do paměti díky trháku Jurský park z roku 1993 a poté se objevil i v jeho dalších pokračováních. A právě při propagačním turné k velkofilmu „Jurský svět: Nadvláda“ si nahmatal na krku bulky, které jej znepokojily. Po vyšetření v roce 2022 mu byla diagnostikována rakovina lymfatických uzlin, přesněji její velmi agresivní forma zvaná Non-Hodgkinův lymfom.

Příčina vzniku tohoto onemocnění zatím není jasná, ale postihuje všechny věkové kategorie. Muži jsou však touto nemocí zasaženi dvakrát více než ženy. Agresivní Non-Hodgkinovy lymfomy se vyznačují velmi rychlým průběhem. Již od začátku onemocnění způsobují velké množství potíží, které se musí urychleně začít léčit. Dobrá zpráva je, že pozitivně reagují na léčbu chemoterapií a zářením.

Napsal autobiografickou knihu

Sam Neill dal veřejnosti o své chorobě vědět v autobiografické knize, kterou vydal v březnu 2023, a uvedl, že právě rakovina mu vnukla nápad napsat svou autobiografii. Kniha v překladu nese název „Už jsem to někdy řekl?“ Herec se svěřil, že nikdy neměl v úmyslu napsat knihu, ale čím víc v psaní pokračoval, uvědomoval si, že mu to vlastně dalo důvod žít. Bral to jako součást své léčby.

Sam Neill iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdůraznil však, že jeho dílo není o rakovině, ale o jeho životě. Dnes, tedy rok po zahájení léčby, je již Neill bez rakoviny, ale stále musí chodit na chemoterapie. V léčbě jako takové bude muset pokračovat po zbytek svého života. V rozhovoru pro The Guardian tento pětasedmdesátiletý herec konstatoval s jiskřičkou v očích: „Nebojím se umřít, ale štvalo by mě to.“

Co říkáte na hercovu diagnózu?

Zdroj: Newly
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články