Už to budou 3 roky, co jsme přišli o všemi uznávaného herce. Své nejbližší rozplakal tajnou nahrávkou 2 roky po svém odchodu

Legendárnímu slovenskému umělci, který zdomácněl i v českých filmových a divadelních vodách, dotlouklo srdce po odzpívaném koncertu přímo na jevišti při děkovačce.

Zesnulý herec Milan Lasica i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Od nečekaného odchodu slovenského herce, baviče, hudebníka, spisovatele a režiséra Milana Lasici (†81) uplynuly už tři roky, ale přesto dokáže stále překvapovat své okolí. Na sklonku svého života natočil poslední album s názvem Básnění, o kterém jeho nejbližší neměli tušení. Spatřit světlo světa mělo teprve letos. Ale před časem tvůrci zveřejnili singl jedné skladby i s videoklipem, který rodinu i přátele umělce rozplakal.

Ani hercova manželka nic nevěděla

O tom, že legendární herec, kterého čeští diváci znají třeba z rolí ve snímcích Saturnin, Výchova dívek v Čechách nebo Vážení přátelé, ano, natáčí album, neměl nikdo ponětí, což prý bylo součástí dohody s tvůrci. Celé nahrávání bylo přísně utajené. Dokonce i Lasicova rodina se o něm dozvěděla až po jeho smrti. Měli jsme totiž gentlemanskou dohodu, že dokud projekt nedokončíme, nikomu o něm neřekneme,“ řekl webu CNNPrimaNews autor projektu Marek Kučera.

Milan Slepička

Náš svět náhle opustil Českem milovaný herec a dabér. Rodina i fanoušci jsou zdrcení

O tom, že vzniká kniha a vinylová deska, která je reflexí na život a vlastní pominutelnost, nevěděla dokonce ani Lasicova manželka. „Kdybych se ho byla bývala zeptala, tak by mi to řekl, ale já jsem se ho nezeptala. Opravdu nemám pocit, že Milan odešel, on je tady pořád,“ cituje web ČT vdovu po umělci, herečku a diplomatku Magda Vášáryovou. Album, jež obsahuje 11 skladeb, stejný počet básní, ilustrací a různé fotografie, vyjde letos.

Na tvářích přátel se objevily slzy

Mezi skladbami je jedna opravdu velmi dojemná. Jmenuje se List do vetra a jde o jakýsi zhudebněný dopis, který Lasica zanechal pro všechny, s nimiž se nestačil rozloučit. Blízcí se o ní dozvěděli až při dotáčení videoklipu. Emotivní tajná nahrávka je rozplakala.On navenek vystupoval velmi sarkasticky, vtipně, to mě fakt dojalo. Bylo to takové hezké rozloučení s Milanem, s jeho neznámou stránkou,“ svěřila se serveru herečka Daniela Kolářová. „Těžko neplakat,“ povzdechl si v klipu se slzami v očích herec Bolek Polívka.

Ve videoklipu se objeví Emília Vášáryová, Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška, Zdeněk Svěrák, Zuzana Kronerová, Peter Lipa, Jiří Lábus nebo Milan Kňažko. Na tvářích všech je vidět obrovský smutek a dojetí. „Zážitek je to nesmírně intenzivní a srdcervoucí, je to strašně silné. Milan Lasica byl velký mág, melancholik trochu. Člověk si říkal, že chtěl asi uzavřít svůj život něčím takovým a jestli to už nějak cítil. Je to neuvěřitelné, je to takové, až to bere dech,“ přiznal herec Jiří Lábus.

Co říkáte dojemnému videoklipu k singlu List do vetra?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články