Náš svět náhle opustil Českem milovaný herec a dabér. Rodina i fanoušci jsou zdrcení

Ve věku 84 let náhle zemřel oblíbený herec a dabér Milan Slepička. Svůj hlas propůjčil více než stovce filmových a pohádkových postav.

Milan Slepička i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

V září zasáhla Českou republiku smutná zpráva. Navždy nás opustil milovaný herec a skvělý dabér Milan Slepička. Kromě řady rolí v seriálech také propůjčil svůj hlas mnoha známým postavám z filmů a animovaných pohádek. Náhle skonal ve věku 84 let, veřejnost o tom poprvé informovala jeho dcera Lenka Hornová.

Začínal v divadle

Milan Slepička se narodil 10. ledna 1939 ve východočeských Pardubicích. Začínal jako herec v kladenském divadle, ale díky velkému talentu se brzy dostal do angažmá také v pražské Laterně magice, což je jeden ze souborů Nové scény Národního divadla. Zde několikrát alternoval v představení Vidím nevidím.

Ve filmech nehrál často

Jak napsal server Novinky.cz, Milan Slepička neztvárnil příliš mnoho filmových rolí. Diváci jej naposled mohli zahlédnout ve snímku Bathory natočeném v roce 2008. Šlo o koprodukční film s účastí České republiky, Slovenska, Maďarska a Spojeného království, který pojednával o životě Alžběty Bathoryové, takzvané Čachtické paní.

Hvězda ZOO

Herec s naprosto nezaměnitelným hlasem se často objevoval v seriálech z produkce televize Prima, která na svém zpravodajském serveru CNN Prima News také mezi prvními informovala o jeho skonu. Mezi nejpopulárnější seriály, ve kterých vystupoval, patřila ZOO. Zde hrál postavu Josefa Toula. „Je nám to všem nesmírně líto a vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a všem jeho přátelům,“ napsali kolegové z tohoto seriálu na Instagram.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ZOO (@prima_zoo)

Velká ztráta pro český dabing

Mezi další seriály, kde se Milan Slepička objevil, patří Slunečná, Doktoři z Počátků, Ohnivé kuře nebo seriál z lékařského prostředí Modrý kód. Jako dabér účinkoval v Harrym Potterovi, Kobře 11 nebo filmu Hobit. „Mrzí mě to, byl to skromný a moc nadaný člověk. Ale dožil se krásného věku,“ řekla telefonicky naší redakci čtenářka Milena D.

Jaký je váš oblíbený seriál, ve kterém hrál Milan Slepička?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články