Cesta naší nejlepší zpěvačky na vrchol. Helena Vondráčková a její začátky

Helena Vondráčková je známá nejen v České republice. Nyní se v dokumentu o ní mohou diváci dozvědět i to, co málokdo ví.

Úsměv Helena Vondráčková i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

V České republice snad neexistuje nikdo, kdo by neznal jednu z našich nejoblíbenějších a nejúspěšnějších zpěvaček. Řeč je samozřejmě o Heleně Vondráčkové, která letos oslaví své sedmasedmdesáté narozeniny. Na svůj věk rozhodně nevypadá a ani se na něj necítí, protože na svých koncertech stále předvádí úžasné pěvecké i taneční vystoupení a vyprodává haly jako málokterá hvězda.

Svou pěveckou kariéru doplnila herectvím

Helena Vondráčková se narodila v Praze v červnu roku 1947. Od malička žila s rodiči, bratrem a sestrou ve Slatiňanech, které se nachází ve východních Čechách. Už jako malá holčička milovala hudbu a zpěv, ovšem do povědomí veřejnosti se dostala ve svých 16 letech, když vyhrála pěveckou soutěž Hledáme nové talenty, která se konala v paláci Lucerna. To nastartovalo její hvězdnou kariéru.

Jen o tři roky později vyhrála Zlatého slavíka v kategorii zpěvačka, jak uvádí i web Novinky. Zde se seznámila s Václavem Neckářem a Martou Kubišovou, s nimiž poté utvořila hvězdné trio Golden Kids. A už tak skvěle započatou hudební kariéru doplnila o hereckou zkušenost, když si zahrála hlavní roli v pohádce Šíleně smutná princezna, jakožto krásná princezna Helenka. A tímto její herecké působení rozhodně neskončilo.

O Heleně Vondráčkové byl natočen dokument

Nejen díky jejímu talentu se proto režisér Ivo Macharáček rozhodl natočit dokument o životě této úžasné a oblíbené zpěvačky a herečky. Ten měl v televizi premiéru v listopadu loňského roku a divákům nabídl nejen hity Heleny Vondráčkové, ale také informace z jejího soukromí. Na svém YouTube kanále umělkyně zveřejnila video, jež je zároveň upoutávkou na tento dokumentární film s názvem Helena.

Dokument divákům odtajnil mnoho zajímavých skutečností ze života Heleny Vondráčkové a překvapil nejen vtipnými pasážemi a nádhernými písněmi, ale i informacemi od zpěvaččiných začátků až do dnešních dnů, o kterých mnozí neměli ani ponětí. Dalším umělcem, o němž byl natočen dokumentární film, byl Karel Gott. V něm se jeho dcera zmínila o velkém snu, který jí bohužel tatínek nestihl splnit a o němž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Jak se vám líbí dokument o Heleně Vondráčkové?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články