Charlotte Gottová měla velký sen, který jí tatínek nedokázal splnit. Chtěla si s ním zazpívat v New Yorku

Když se Karlu Gottovi narodily nejmladší dcery, stal se z něj dokonalý otec. Pro své holčičky chtěl jen to nejlepší a udělal všechno, co jim viděl na očích. Dokud na to měl sílu.

Charlotte Gottová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Většinu svého života byl legendární člen české hudební scény zarytým starým mládencem. Rozhodně ne proto, že by měl o ženy nouzi. Naopak. Po charismatickém zpěvákovi Karlu Gottovi (†80) doslova šílely, ale on se svatbě zdárně vyhýbal. Vše se změnilo až v pozdějším věku, kdy potkal budoucí manželku Ivanu. Zamiloval se, oženil a začal žít rodinným životem. Obzvlášť, když se páru narodily dvě dcery – Charlotte Ella a Nelly Sofie.

Přál si, aby dcery šly v jeho stopách

Přestože několikanásobný zlatý slavík měl z předchozích vztahů dcery Dominiku a Lucii, dokonalým otcem byl až pro své nejmladší potomky. Moc si prý přál, aby alespoň jedna z jeho holčiček šla v jeho šlépějích. To se nakonec podařilo. Charlotte vyzkoušela muzikál a se svým otcem těsně před jeho smrtí nazpívala dojemný duet Srdce nehasnou, který dívce přinesl největší popularitu. Na platformně YouTube má přes 78 milionů zhlédnutí.

Přestože se zpěvák snažil, aby jeho dcery nijak nestrádaly, jedno přání se mu splnit už nepodařilo. Odhaluje to dokument Karel z dílny dokumentaristky Olgy Malířové Špátové, který natáčela s ikonickým umělcem po dobu jednoho roku. „Tatínku, přála bych si s tebou zazpívat v New Yorku,“ cituje přání Charlotte Super. Mistr se sice nejdřív zatvářil překvapeně, protože není snadné takové vystoupení zrealizovat, nakonec se mu ho ale skutečně podařilo naplánovat.

Cestu do Ameriky zhatilo zdraví

Kvůli zákeřné nemoci, se kterou zpěvák na sklonku svého života bojoval, se nakonec cesta do Ameriky neuskutečnila. „Jediná cesta, která nám nevyšla, byla do New Yorku, protože Charlottka si přála zpívat v Americe a měl to být pro ni dárek,“ uvedla Špátová na Febiofestu, kde měl dokument předpremiéru. „Měli jsme jít do těch míst, kde Karel v minulosti v Americe zpíval, ale to se nám už nepodařilo kvůli jeho zdravotnímu stavu,“ dodala režisérka.

Karel Gott s dcerami Charlotte a Nelly iZdroj fotografie: Nextfoto

Zbožňovaný zpěvák zemřel dva týdny po skončení natáčení dokumentárního snímku. Na jeho dokončení pak Špátová spolupracovala s vdovou Ivanou. Rozhodovaly se, které natočené záběry ve filmu zůstanou a které se vystřihnou. „Třeba když do střižny zasvítilo slunce, tak jsme si říkaly, že to se Karlovi líbí,“ cituje Špátovou server Život. Premiéra filmu Karel se odkládala kvůli pandemickým opatřením a nakonec se uskutečnila až dva roky po úmrtí zpěváka.

Jak složité bude pro dceru zpěváka působit ve stejné branži?

Zdroj: Život, Super
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články