Hasič odmítá vzdát boj o život pejska, kterého zachránil z hořícího domu. Záběry hrdinského počínání spolehlivě pohladí na duši

Hasič vynesl z hořícího bytu bezvládné tělo malého pejska. Zdálo se, že mu už není pomoci. Hasič však boj o jeho život nevzdal a 20 minut jej křísil.

požár hasiči i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Úplnou náhodou se povedlo zachytit záběry z dramatické scény. Místní portrétní fotograf šel zrovna kolem domu, ve kterém zasahovali hasiči. Všichni lidé se dostali do bezpečí, ale v hořícím bytě zůstal ještě malý pejsek. Fotograf nevěřícně sledoval, co jsou hasiči ochotni riskovat, přestože nikdo z lidí už nebyl v ohrožení. I malý pejsek si zaslouží šanci na život.

Hasič z domu vynesl bezvládného pejska

Hasiči z americké Santa Monicy byli přivolaní k požáru jednoho z bytů v bytovém domě. Na místo dorazili okamžitě a pustili se do práce. Majitelka bytu Crystal Lamirande stihla z bytu utéct. Uvnitř však zůstal její milovaný pejsek Marley. Jeden z hasičů neváhal a vběhl do hořícího bytu. Pejska našel ležet na zemi bez známek života.

Popadl ho a vynesl ven. „Když jsem stál venku, viděl jsem hasiče pana Kleina, jak běží směrem k travnaté ploše u chodníku a něco nese,“ vzpomíná Billy Fernando, který celou scénu zachytil na svůj fotoaparát. Andrew Klein, statečný hasič, to s pejskem nechtěl vzdát. Položil ho na trávu a začal provádět resuscitaci. Ta zahrnovala umělé dýchání a masáž srdce. Pejskovi také nasadil dýchací masku, aby měl co nejvíce kyslíku.

Malý pejsek však na žádný z těchto pokusů nereagoval. Po celou dobu klečela vedle hasiče i vyděšená a uplakaná Crystal, pro niž musely být tyto minuty nekonečné. Až po 20 minutách resuscitace konečně Andrew zaznamenal, že se pejskovi lehce zvedá hrudník. Je to neuvěřitelné, ale hasiči se povedlo přivést pejska zpět k životu. „Je to, jako by se ta velká váha zvedla z mé hrudi. Zaplavila mě radost a slzy,“ řekl Fernando.

hořící byt iZdroj fotografie: Freepik

Pejsek vyvázl bez následků

Majitelce pejska se také viditelně ulevilo a po tvářích jí tekly slzy vděčnosti. I když byl pejsek zprvu omámený, postupně se začal z otřesného zážitku vzpamatovávat. Crystal jej převezla k veterináři, kde strávil ještě 24 hodin pod dohledem v kyslíkové komoře. Nakonec se zcela zotavil a dlouhé minuty bez kyslíku mu naštěstí nezpůsobily žádné trvalé následky.

Andrew si také oddechl. Jen díky tomu, že se nechtěl vzdát, je malý Marley naživu.Hasiči pro mě vždy byli vzorem a hluboce je obdivuji za to, co pro nás dělají. Možnost vidět tento okamžik byla opravdu výsada!“ komentoval později celý zážitek Fernando. Crystal byla samozřejmě ta nejvděčnější ze všech. Její malý kamarád zůstal naživu.

„Jsem zdravotní sestra a nyní vím, jak se členové rodiny cítí, když sledují, jak provádíme resuscitaci jejich rodinným příslušníkům. Tohle je hrozné,“ popsala Crystal, jak silné emoce jí cloumaly, když mohla jen přihlížet a modlit se, že to dobře dopadne. Andrew dostal od všech velkou pochvalu. Domácí mazlíčci jsou pro mnoho lidí jako členové rodiny a jejich ztráta může být pro ně stejně bolestná. O pár dní později se s Marleym znovu potkali na hasičské stanici. Ten předvedl, že je více než živý, a vypadal, jako by se mu vůbec nic nestalo.

Co říkáte na tuto neobvyklou záchranu malého zvířete?

Zdroj: KutyaFan
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články