Handicapovaný muž adoptoval pejska se stejným postižením, jako má on. Navíc ho naučil způsob, jak spolu mohou komunikovat

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. V tomto případě to však platí dvojnásob. Páneček a roztomilé štěně se snad sešli řízením osudu.

stěně i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tento příběh není jen o radosti z nového člena rodiny. Je i o tom, jak samotné zvíře může být oporou svému majiteli, když trpí zdravotními problémy. O podobném příběhu, kdy zachráněné štěně nakonec zachránilo svého malého autistického pána, jsme nedávno psali na DámskémDeníku. V tomto případě však měl pejsek a jeho nový pán jiné postižení. Oba jsou hluší.

Pejsek prodělal těžkou infekci, po které ohluchnul

Tohle opravdu nevymyslíte. Když si Nick Abbot, který žije v Maine ve Spojených státech amerických, přišel do útulku vybrat psa, během chvíle věděl, který to bude. „Přišel ke mně, přímo ke dveřím a hned si sedl k mým nohám a zůstal tam,“ líčil později Nick. Zareagoval na oznámení na facebookových stránkách útulku North Florida Rescue (NFR).

12týdenní štěňátko Emerson se dostalo do útulku i s ostatními sourozenci. „Jakmile jsme ho dostali z veterinární ordinace z Floridy, uvědomili jsme si, že má potíže se sluchem,“ řekla Lindsay Powers ze záchranné stanice pro Good Morning America. Emerson totiž prodělal psí parvovirózu, která mu způsobovala záchvaty a nakonec postihla i jeho sluch.

Zatímco všichni jeho sourozenci už byli v nových rodinách, pro roztomilého Emersona se stále nedařilo najít nového pána. A bylo to nejspíš právě jeho sluchové postižení, které odrazovalo zájemce o adopci. Pro Nicka to však byl popud, aby se na štěně přišel podívat a zjistil, zda by si mohli rozumět. Sám se narodil hluchý a přemítal, jaké by bylo starat se o stejně postiženého psa.

znaková řeč iZdroj fotografie: Freepik

Nick ho učí povely ve znakové řeči

Ukázalo se, že ti dva si byli souzeni. Nick hned začal svého nového přítele učit. Povely mu dává ve znakové řeči a Emerson velmi rychle pochopil, co po něm jeho páníček chce. „Pouto, které máme, je úžasné. Velmi si rozumíme. Rád bych si myslel, že to tak mělo být. Je výjimečný,“ řekl Nick o svém novém příteli.

Jak uvádí web VeterinárníPortál, parvoviróza, tedy onemocnění, kterým trpěl Emerson, se objevuje obzvlášť u štěňat a může skončit i smrtí nebo poškozeným srdcem. Pejsek tak měl nakonec velké štěstí. A Nick s Emersonem zároveň dokazují, že i když máte nějaké omezení, neznamená to, že se nemůžete vzájemně podpořit a vytvořit si mnohdy ještě pevnější pouto.

Jaký máte názor na adopci pejsků s nějakým postižením?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články