Rodina zachránila umírajícího psa z ulice. Jejich autistickému synovi naprosto změnil život

Tato rodina s dětmi naprosto nezištně zachránila toulavého psa v hrozném stavu. Určitě ale nečekali, jak neuvěřitelným způsobem jim to zvíře vrátí.

zanedbaný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Někteří lidé bohužel neumí ocenit krásu zvířecí duše a jsou schopní nechat bezbranného tvora napospas osudu. Na druhou stranu však i takováto krutost může nakonec vést k dobrým věcem. Rodina s několika dětmi zachránila před jistou smrtí čtyřměsíční štěně Xenu v příšerném stavu. Xena se stala nerozlučnou parťačkou rodiny a největší radost z jejího příchodu měl nejmladší syn John.

Nemohla se ani postavit

Xenu její předchozí majitel vyhodil z domu na ulici v otřesném stavu. Čtyřměsíční štěňátko mělo pouhá 2 kila a bylo tak vysílené, že se nemohlo ani postavit. Fenka vypadala, že je smířená se svým osudem – zemřít v zimě na ulici. Naštěstí se její osud propletl s rodinou Hickeyových, kteří na ni narazili při víkendové procházce a věděli, že kdyby ji tam nechali ležet, nedožila by se ani dalšího rána.

Naštěstí se rozhodla bojovat

Když ji rodina přinesla domů, měli o ni okamžitě obrovský strach. Největší radost jim udělalo, když Xena začala pít a jíst, takže postupně získávala více a více síly. Její život dlouho visel na vlásku, ale naštěstí po pár týdnech zesílila natolik, že začala trávit většinu dne na zahradě a nemusela zůstávat jen uvnitř domu. Nikdo se o ni nepřihlásil, a proto se rodina rozhodla, že u nich Xena zůstane.

Stala se spojencem nejmladšího syna

Xena se stala věrnou společnicí rodiny a s jejími členy trávila veškerý čas. Vydávala se s nimi na dlouhé procházky a výlety a bylo vidět, že se jí velmi ulevilo. Stala se z ní fenka plná energie a chuti do života. Ze všeho nejvíce si ale oblíbila nejmladšího syna Johna. Právě s osmiletým chlapcem si hrála nejraději, a dokonce spala po jeho boku.

Šťastný kluk se psem iZdroj fotografie: Depositphotos

Změnila mu život od základů

John od narození trpí poruchou autistického spektra. Celý svůj život byl velmi odtažitý, téměř nemluvil a často býval smutný. Vše se ale změnilo s příchodem Xeny do jejich rodiny. Vzniklo mezi nimi extrémně silné pouto a John konečně poznal, jaké to je mít nejlepšího kamaráda. Jak zmínila i jeho matka, za celých 8 let jeho života Johna nikdy neviděla šťastnějšího.

Teď je chlapec otevřený, veselý a pořád si chce s někým povídat. Johnův stav se tak rapidně zlepšuje a zbytek rodiny nemůže uvěřit svým očím. Nikdo nečekal, že jim Xena vše takto úžasným způsobem oplatí. Stala se skutečně oním nejlepším přítelem člověka. Otec je dokonce přesvědčen o tom, že jim Xenu poslal osud.

Jakou povahu má mít váš osudový pes?

Zdroj: Jaatama
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství