Rodina zachránila umírajícího psa z ulice. Jejich autistickému synovi naprosto změnil život

Tato rodina s dětmi naprosto nezištně zachránila toulavého psa v hrozném stavu. Určitě ale nečekali, jak neuvěřitelným způsobem jim to zvíře vrátí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Někteří lidé bohužel neumí ocenit krásu zvířecí duše a jsou schopní nechat bezbranného tvora napospas osudu. Na druhou stranu však i takováto krutost může nakonec vést k dobrým věcem. Rodina s několika dětmi zachránila před jistou smrtí čtyřměsíční štěně Xenu v příšerném stavu. Xena se stala nerozlučnou parťačkou rodiny a největší radost z jejího příchodu měl nejmladší syn John.

Nemohla se ani postavit

Xenu její předchozí majitel vyhodil z domu na ulici v otřesném stavu. Čtyřměsíční štěňátko mělo pouhá 2 kila a bylo tak vysílené, že se nemohlo ani postavit. Fenka vypadala, že je smířená se svým osudem – zemřít v zimě na ulici. Naštěstí se její osud propletl s rodinou Hickeyových, kteří na ni narazili při víkendové procházce a věděli, že kdyby ji tam nechali ležet, nedožila by se ani dalšího rána.

Naštěstí se rozhodla bojovat

Když ji rodina přinesla domů, měli o ni okamžitě obrovský strach. Největší radost jim udělalo, když Xena začala pít a jíst, takže postupně získávala více a více síly. Její život dlouho visel na vlásku, ale naštěstí po pár týdnech zesílila natolik, že začala trávit většinu dne na zahradě a nemusela zůstávat jen uvnitř domu. Nikdo se o ni nepřihlásil, a proto se rodina rozhodla, že u nich Xena zůstane.

Stala se spojencem nejmladšího syna

Xena se stala věrnou společnicí rodiny a s jejími členy trávila veškerý čas. Vydávala se s nimi na dlouhé procházky a výlety a bylo vidět, že se jí velmi ulevilo. Stala se z ní fenka plná energie a chuti do života. Ze všeho nejvíce si ale oblíbila nejmladšího syna Johna. Právě s osmiletým chlapcem si hrála nejraději, a dokonce spala po jeho boku.

Šťastný kluk se psem iZdroj fotografie: Depositphotos

Změnila mu život od základů

John od narození trpí poruchou autistického spektra. Celý svůj život byl velmi odtažitý, téměř nemluvil a často býval smutný. Vše se ale změnilo s příchodem Xeny do jejich rodiny. Vzniklo mezi nimi extrémně silné pouto a John konečně poznal, jaké to je mít nejlepšího kamaráda. Jak zmínila i jeho matka, za celých 8 let jeho života Johna nikdy neviděla šťastnějšího.

Teď je chlapec otevřený, veselý a pořád si chce s někým povídat. Johnův stav se tak rapidně zlepšuje a zbytek rodiny nemůže uvěřit svým očím. Nikdo nečekal, že jim Xena vše takto úžasným způsobem oplatí. Stala se skutečně oním nejlepším přítelem člověka. Otec je dokonce přesvědčen o tom, že jim Xenu poslal osud.

Jakou povahu má mít váš osudový pes?

Zdroj: Jaatama
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem