Srdceryvné poslední rozloučení: Gorila na prahu smrti svinutá do náručí nejlepšího přítele dojme každého

Umírající gorilu svírá v náručí její celoživotní věrný přítel, který se o ni staral od jejích dvou měsíců. Dojemné video obletělo svět.

gorila i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Smrt je vždy velmi smutnou situací. Ať už se jedná o umírajícího člověka, či zvíře, je tento okamžik pro jejich blízké opravdu nepříjemnou a srdcervoucí záležitostí. Ale pokud má někdo, kdo se ocitl před branami smrti, možnost být při své poslední cestě se svými nejbližšími, je to pro něj velice důležité. Na přiloženém videu je zachycena umírající gorila, která objímá svého zachránce a věrného přítele.

Celou noc ji držel na své nahé hrudi

Když pytláci zabili matku maličké, teprve dvouměsíční gorily, byla vydána napospas svému osudu. Bez pomoci by během několika dní zemřela hlady a vyčerpáním. Naštěstí ji včas objevili pracovníci národního parku Virunga v konžské divočině. Našli ji v okamžiku, kdy objímala tělo své mrtvé maminky. Celá situace působila velice smutně a zoufale. Gorila, která dostala jméno Ndakasi, byla okamžitě převezena do bezpečí, kde se ji snažili zachránit.

V záchranné stanici se toto osiřelé gorilí miminko setkalo s Andrem, který pracoval jako správce gorilího sirotčince ve zmíněném národním parku. Jelikož se jednalo o první noc, již měla malá Ndakasi poprvé prožít bez mámy, bylo velice důležité, aby byla v teple a cítila se bezpečně. Andre ji proto celou dobu pevně držel na své holé hrudi, aby jí poskytl co největší pohodlí a hlavně aby se nebála hrozné bouře, která právě venku nabírala na síle.

Bohužel zemřela v nízkém věku

Ndakasi tuto důležitou noc přežila především díky Andremu, který jí dodával teplo a v duchu ji prosil, aby to zvládla. Nakonec měla opravu šťastné a zdravé dětství. Byla důkazem toho, jak silné dokážou gorily být a bojovat o svůj život. Bohužel se však nedožila vysokého věku a tento svět opustil až příliš brzy. Zemřela ve svých čtrnácti letech a její poslední okamžiky jsou zachyceny na velmi dojemném videu.

Na něm se Ndakasi choulí v náručí svého věrného kamaráda Andreho, který byl po jejím boku po celý život. Muž ji láskyplně objímá a konejší. Je úžasné, jak statečná byla. A lze říci, že přestože umírala, byla opravdu šťastná, že může být nablízku svému celoživotnímu příteli Andremu.

Co říkáte na toto dojemné video?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články