Tak gigantické miminko lékaři ještě v životě neviděli. Až zjistíte, kolik vážilo, budete se chytat za hlavu

Malý obřík se letos narodil jednomu brazilskému manželskému páru. Jeho váha je neuvěřitelná, ale Guinessův rekord nepřekonal. Ten stále drží 10 kilový chlapec.

těhotenské vyšetření i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Budoucí maminka ani ve snu nečekala, že se jí narodí takto velké miminko. Když přišla na běžnou kontrolu k lékaři, ten s obavami zjistil, že chlapeček nebezpečně překročil průměrnou porodní váhu. Nebylo na co čekat. Velká miminka, stejně jako ta nedonošená, jsou ohrožená velkými zdravotními komplikacemi a lékaři i v tomto případě chtěli mít obří miminko co nejrychleji pod kontrolou.

Musela porodit o několik týdnů dříve

27 letá Cleidiane Santos dos Santos z Brazílie porodila letos největší miminko. Minimálně v brazilském státě Amazonas tak velké dítě v životě neviděli. Cleidiane trpěla těhotenskou cukrovkou, se kterou je vysoká porodní váha miminka úzce propojená. Když se dostavila po několika týdnech na běžnou těhotenskou prohlídku, lékař se vyděsil.

Miminko během krátké chvíle vyrostlo opravdu výrazně. Lékař tak nechtěl ponechat nic náhodě a okamžitě poslal Cleidiane na plánovaný císařský řez, který proběhl následujícího dne. Malý Angerson se ihned po porodu stal senzací této porodnice. Tak velké miminko tu ještě nikdy neměli. Vážil neuvěřitelných 7,3 kg a měřil 60 cm.

Lidé jí přispěli na nové oblečení

Miminku i matce se po porodu dařilo dobře a mohli tak z porodnice brzy odejít domů. Drobné komplikace však maminka přeci jen řešila. Většina oblečení, které měla pro miminko doma nachystané, už bylo Angersonovi malé. Lidé se proto rozhodli novopečenou maminku podpořit a uspořádali sbírku na pleny a dětské oblečení. To muselo být ve velikosti na 9-12 měsíců staré dítě.

Angerson tak svou váhou převzal prvenství v brazilském státě Amazonas. Do celosvětového rekordu má však ještě hodně daleko. Podle Guinessovy knihy rekordů se vůbec nejtěžší dítě narodilo roku 1879 v Kanadě. Syn Anny Batesové vážil po porodu neuvěřitelných 10,5 kg. Bohužel zemřel už 11 hodin po porodu. Podle zpráv oba jeho rodiče trpěli vzácným gigantismem.

Kolik vážily vaše děti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články