V garážovém výprodeji koupila misku za 70 Kč. Později zjistila o tom stejném kusu nádobí nevídané věci

Žena roky vystavovala na krbu misku, kterou koupila v garážovém výprodeji za pár korun. Když zjistila její opravdovou hodnotu, byla v šoku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stále častěji se objevují případy, kdy se někomu podařilo zakoupit na bleším trhu či ve starožitnictví věc za pár kaček, která měla ale ve skutečnosti mnohonásobně větší cenu. Mnohdy se jednalo o opravdu vzácné kousky, jediné svého druhu. Podobnou zkušenost má také žena z New Yorku, která před lety koupila obyčejnou misku, jež jí ve finále vynesla obrovské jmění.

Krásnou misku koupila za 70 Kč

Žena z New Yorku ráda obcházela různé bleší trhy a bazary, protože na nich vždy objevila něco zajímavého. Při jednom takovém garážovém výprodeji si všimla keramické misky. Měla béžovou barvu, hezký tvar a krásné kytičkové zdobení, jež ji na první pohled zaujalo. Stála v přepočtu jen asi 70 Kč, takže neváhala ani chvíli a celá šťastná si nádobí odnesla domů.

Rozhodla se ale misku nepoužívat, na to jí přišla až příliš zajímavá a krásná. Proto si ji vystavila na krbovou římsu, kde stála několik let. Poté se majitelka rozhodla, že ji nechá ocenit a dozví se něco víc o jejím původu, což uvádí také web EditionCNN. Donesla tedy tuto třinácticentimetrovou nádobku k odborníkovi, který ji svým sdělením naprosto šokoval. Sdělil jí totiž, že se jedná o 1 000 let starý a velmi vzácný předmět.

Miska byla vydražena za neuvěřitelnou sumu

Jak žena zjistila, jednalo se o mísu „Ding“ z dynastie Severní Song v Číně. Tato keramická nádoba se vyznačuje svou tenkou linií a slonovinovou povrchovou úpravou. Odborník ji ohodnotil na 4 až 7 miliónů korun. Majitelka překvapením ani nedýchala, když zjistila, jak vzácný a drahý předmět vlastní. Na světě existují pouze dva exempláře, z nichž jeden se již přes 60 let nachází ve sbírce Britského muzea v Londýně. Video o těchto vzácných miskách, na které se zde můžete podívat, bylo zveřejněno také na YouTube.

Žena tedy dala misku do dražby, kde o ni bojovali 4 dražitelé. Nakonec vyhrál londýnský prodejce, který své soupeře překonal a za předmět zaplatil neuvěřitelných 50 miliónů korun. Původní majitelka tedy svou výhodnou koupí vydělala obrovské množství peněz. Rozhodně se jí tedy vyplatilo obrážet bazary a garážové výprodeje. Stejně jako ženě, jež na bleším trhu koupila prsten za pár korun. A jak jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali, po letech jej prodala za milióny.

Co si myslíte o nákupech na bazarech a bleších trzích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články