Zanedbané stvoření s prasečími rysy bylo krůček před smrtí. Po zotavení ukázalo svou pravou tvář

Její zubožený stav vyvolával v záchranářích tísnivý pocit. Ona se však nevzdala a stalo se z ní úplně jiné zvíře.

Stafordširský bulteriér i Zdroj fotografie: Pleple2000 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Lidská brutalita vůči zvířatům snad nezná mezí. Příběh této velmi statečné fenky vás zároveň zamrazí a zahřeje u srdce. Psí slečna jménem Caci má za sebou smutné a brutální životní období. Přes to všechno prošla úžasnou proměnou, která z ní udělala úplně jiné zvířátko. Nic však nebylo zadarmo a ona musela překonat překážky týkající se důvěry v lidské bytosti.

Opakované fyzické útoky

Když se Caci poprvé dostala do povědomí záchranné organizace, vůbec se nepodobala psovi. Její stav byl opravdu odstrašující a nebylo jasné, zda se ještě vůbec někdy zlepší. Na první pohled vypadala jako zvláštní druh prasátka. Bylo jasné, že nějakou dobu žila u lidí a poté ji někdo z jejího původního příbytku vyhodil. Její tělo neslo známky fyzických útoků, které se musely opakovat.

V srsti prosvítaly viditelné rány a celkovou podobu prasátka měly na svědomí rozsáhlé otoky. Těžko si jenom představit, jak tato zranění musela celkově bolet. Přes veškerou špatnou zkušenost s lidmi se Caci ráda svěřila do péče odborníků a svých zachránců. Všichni byli její odevzdaností velmi překvapení. Nechala se odnést k autu ve službách záchranného střediska.

Stafordširský bulteriér iZdroj fotografie: Depositphotos

Poddala se ochráncům

Následně byla převezena na tamní příjem nových pacientů. Zdálo se, že pochopila, že jí nikdo z personálu nehodlá ublížit. A to bylo jenom dobře. Trpělivě snášela vše, co jí bylo prováděno ve smyslu zajištění co nejlepší zdravotní kondice. Nechala si tak podat potřebnou medikaci a píchnout několik injekcí s přípravkem na odčervení a ochranu proti dalším parazitům.

První očividné zlepšení Cacina stavu přišlo zhruba po čtyřech dnech od jejího zadržení. Otoky ustoupily a její vzhled začal připomínat opět ten psí. Rány se začaly hojit a vše začalo zabírat tak, jak mělo. Zaměstnanci organizace se pustili do identifikace konkrétní psí rasy. Nakonec se ukázalo, že je Caci stafordširský bulteriér. Organizace již zveřejnila na svých internetových stránkách fenčin příběh. Teď už jen čeká na novou milující rodinu.

Jaký trest byste navrhli za týrání zvířat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články