Pejsek z útulku každou noc utíkal s plnou igelitkou pryč. Majitelka ho jednoho dne sledovala a zjistila, proč to dělá

Fenka mizela s igelitkou v tlamě každý večer ve stejný čas. Když její majitelka zjistila důvod, nezmohla se na slovo a dojetím se rozplakala.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě je neuvěřitelné množství opuštěných a toulavých psů. Někteří z nich se dostanou do útulku, kde je jim poskytnuta alespoň základní péče a kde mají šanci, že si je nějaký hodný člověk adoptuje a dá jim milující domov. Bohužel většina pejsků zůstává na ulici a takové štěstí nemá. Příběh fenky, která našla v útulku novou majitelku, vás chytne za srdce.

Fenka se začala chovat zvláštně

Lucia Helen de Souza je celoživotní milovnicí zvířat. Přestože by se nejraději ujala všech opuštěných pejsků a koček, bohužel to není možné. Jelikož její finanční situace není dobrá, rozhodla se adoptovat alespoň jedno zvíře. Vybrala si tedy fenku Lilicu, která ji na první pohled zaujala. Snažila se jí dát co nejvíce lásky a jídla, za což jí fenečka dávala najevo svou vděčnost.

Po nějaké době společného soužití si však žena všimla, že se Lilica chová zvláštně. Každý večer přesně v 21:00 totiž opouštěla svou boudu s igelitovou taškou v tlamě, jak zmiňuje také web DogSter. Vracela se nad ránem a bylo zjevné, že je velmi unavená. Spánek tedy doháněla přes den. Zajímavé také bylo, že nikdy nesnědla všechno jídlo, které jí majitelka dala. Ta o ni začala mít strach, a tak se rozhodla, že ji bude jednoho večera sledovat.

Rozhodla se svou fenku pronásledovat

Počkala do deváté hodiny večerní, až si fenka sbalí igelitku, a vydala se za ní. Šla dlouhé kilometry, až došla na opuštěné a smutné místo. Když Lucia pochopila, proč zde její čtyřnohá kamarádka chodí, začala plakat dojetím, jak uvádí i web ZoorPrendente. Lilica každý večer tuto cestu podnikala proto, aby mohla nakrmit své psí kamarády, kteří neměli to štěstí, že našli nový domov, a zůstali opuštění.

Lilica je opravdu úžasná fenka s velkým srdcem. Spoustu lidí by si z ní mělo vzít příklad. Nikdy nezapomněla na to, odkud pochází a čím zlým si prošla. Snaží se tedy, aby se ostatní měli lépe a nemuseli trpět jako ona. Lilica je důkazem toho, že psi jsou opravdu nejlepšími přáteli, a to nejen zvířat, ale také lidí. Mnohdy jsou ochotni riskovat pro záchranu ostatních vlastní život, stejně jako pitbul, který z hořícího domu vynesl batole. O jeho odvaze jsme vás na Dámském Deníku již informovali.

Co říkáte na fenčino chování?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články