Srdcervoucí scéna: Takto reagoval pejsek na smrt své 94leté majitelky

Irská rodina sdílela smutnou fotografii fenky Bessie, která doprovází vůz pohřební služby, jenž odváží tělo její paničky.

Žena se zlatým retrívrem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psi jsou velmi empatickými zvířaty. Jejich nálada a chování se odráží od rozpoložení jejich majitelů. Pes si vytváří se svým člověkem a se svou rodinou specifické pouto, které má pro něj nevyčíslitelnou hodnotu. Díky těmto vlastnostem jsou tito čtyřnozí mazlíčky bráni jako nejlepší zvířecí společníci člověka. Ať už pro rodinné, nebo zdravotní účely v případě asistenčních psů.

Kráčela za vozem

Fenka Bessie strávila se svou paničkou dlouhých a těžko představitelných dvanáct let. Osud je však rozdělil, když žena dosáhla čtyřiadevadesátého roku svého života. Bessie však dala po jejím odchodu jasně najevo, jak moc pro ni žena znamenala a kdo byl pro ni nejdůležitějším člověkem na světě. Příbuzní zesnulé se dojali nad chováním fenky a sdíleli její fotografii.

Snímek zachycuje Bessie, fenku zlatého retrívra, jak smutně kráčí za vozem pohřební služby, který odváží její paničku. Smuteční oznámení společně s fotografií bylo umístěno na sociální sítě: „Posíláme poslední pozdrav naší pozoruhodné mamince Margo, která zemřela ve svých čtyřiadevadesáti letech. Bessie milovala jako plnohodnotného člena naší rodiny.“

Úspěšná sportovkyně

Panička fenky Margo Maganová zemřela v irské nemocnici obklopená svými příbuznými. Margo byla výjimečnou ženou, která po sobě zanechala úžasné vzpomínky. Svůj život zavděčila sportu. Věnovala se závodnímu plavání, golfu, ale také stolnímu tenisu. Dnes se tyto aktivity nezdají ničím výjimečné. V době Margotina produktivního věky však nebyly pro ženy zrovna obvyklé.

Její sportovní výkony nezůstaly neoceněné. Získala mnoho titulů a pokořila několik plaveckých rekordů. Kromě zazářila v longfordském golfovém klubu, kde byla v roce 1976 jmenována kapitánkou a první dámou zmíněného spolku. Sportu se nepřestala věnovat ani v pokročilém věku. Ještě tři roky před svou smrtí se účastnila výročních plávání v řece v zimních měsících.

Kterou psí rasu pokládáte za nejmilejší?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články