Fanatická dieta 39leté ženy zašla příliš daleko. Výživové šílenství skončilo trýznivým způsobem

Fanoušky této známé influencerky zasáhla smutná zpráva. Propagátorka veganské raw stravy zemřela na infekci kvůli těžké podvýživě.

Hubená žena si měří pas i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zhanna Samsonova byla původem z Ruska, roky však žila v jihovýchodní Asii. Byla aktivní na sociální síti Instagram, kde se s ostatními lidmi dělila o tipy na zdravá jídla a celkově zdravý životní styl. Nyní se zdá, že přísná veganská strava a málo kalorií, které přijímala, byly příčinou jejího náhlého úmrtí.

Měla miliony sledujících na Instagramu

Příznivce této nadšené propagátorky raw stravy překvapila její náhlá smrt. Podle její matky zemřela na infekci podobnou choleře, kterou její oslabený organismus nedokázal překonat. Zhanna již více než pět let konzumovala jen veganská raw jídla. Převážně čerstvé ovoce, semínka a ovocné smoothie. Jídla dokázala velmi nápaditě připravit a naservírovat na talíř.

Díky tomu si získala početnou základnu lidí, kteří ji sledovali a nechávali se jejími nápady na zdravé stravování inspirovat. Sama Zhanna prohlásila, že miluje tuto zdravou stravu, cítí se báječně a už se nikdy nevrátí do starých kolejí. Lidé v jejím blízkém okolí si však všímali, že nevypadá úplně nejlépe. Byla velmi hubená a působila vyčerpaně. Přestože se našlo hned několik lidí, kteří ji nabádali, aby navštívila lékaře. Ona tam nikdy nešla.

Zabila ji infekce, kterou oslabené tělo nezvládlo

Dál se držela své přísně stravy a zdá se, že ji nakonec zabila infekce, s níž by si jinak tělo poradilo. To její však ne. Pokud nepřijímáte opravdu vyváženou stravu, pak se časem dostaví deficit některých důležitých vitamínů a minerálů. Ty jsou nezbytné pro zdravé fungování celého těla, včetně imunitního systému. Zhanna navíc evidentně hladověla a ani této jednostranné stravy mnoho nesnědla.

Rozhodně to však neznamená, že syrová strava není zdravá. Hodí se, pokud potřebujete zhubnout nebo pročistit organismus. Může vám pomoci snížit krevní cukr, tlak i cholesterol. Při trvalém přechodu na raw stravu je však potřeba skutečně si hlídat množství přijatých kalorií a doplňovat vitamíny.

Obzvláště hrozí nedostatek vápníku, vitamínu D a vitamínu B12. To v konečném důsledku může způsobit anémii, neplodnost nebo poškození nervů. Zatímco Zhannina matka se snaží její tělo dostat do Ruska, její fanoušci čekají, jestli se nedozví podrobnosti. Už teď je jasné, že příčina smrti souvisí s anorexií, kterou Zhanna trpěla.

Jaké máte zkušenosti s takovou jednostrannou výživou?

Zdroj: Twice
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články