Rodiče krmili své 18měsíční dítě pouze veganskou stravou a mateřským mlékem. Následky tohoto jednání byly tragické

Chlapec doplatil na to, že mu jeho rodiče od narození dávali pouze veganskou stravu. Pár je nyní odsouzen k odnětí svobody za zanedbání péče.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se novorozeně narodí v porodnici, bývají zapsány jeho údaje i informace. Maminky by poté měly s dětmi docházet pravidelně na kontroly k lékařům. Naštěstí je v dnešní době internet a nemusí se tak s každým dotazem chodit za pediatrem. Stačí napsat zprávu do ordinace, na kterou vám může odpovědět i sestřička během volné chvilky. Tito rodiče se však nezajímali o to, co mohou svému dítěti poskytnout za stravu, a proto ho krmili pouze mateřským mlékem a veganskou stravou. Celé to dopadlo nakonec velice špatně.

Správně nastavená strava pro dítě

Pokud máte doma 1,5 roku staré dítě, měli byste znát potraviny, které mu můžete poskytnout. Potřebuje pestrou stravu bohatou na vitamíny, minerály a všechny potřebné látky, díky čemuž bude hezky prospívat. Dítěti můžete nabízet potraviny, jež jíte doma (pokud se nejedná o velmi nezdravá jídla). Také byste ho měli povzbuzovat k tomu, aby začalo jíst samo.

Stravu určitě volte smíšenou, tedy občas mu podejte kašovité jídlo a jindy zase klasické, které nakrájíte na kousky. Denně by mělo dostat batole alespoň 5 porcí. Do stravy byste měli zařadit mléčné výrobky, mléko, luštěniny, maso, drůbež, ryby, vajíčka, cereálie, ovoce a zeleninu. Pokud byste potřebovali více rad ohledně pokrmů, obraťte se na dětského lékaře, jenž vám pro dítě doporučí to nejlepší.

Rodiče, kteří zanedbali péči

Občas lidé poskytnou dítěti něco, co by ještě nemělo jíst / pít, ale většinou nejde o velký problém. Tito rodiče však vědomě poskytovali dítěti jen veganskou stravu, protože jsou přesvědčeni, že je pro děti tou nejlepší, jelikož sami takto jedí. Žena Sheila O’Leary se živí veganskou stravou, a tak ji poskytovala i svým dětem. Pro jejího 1,5 roku starého syna Ezru však byla tato strava velmi nevhodná a došlo k tragickým následkům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Smrt malého dítěte

Kvůli matčině nepozornosti vůči tomu, čím by měla správně stravovat své dítě, její malý hoch Ezra zemřel. Sama přiznala, že jednoho večera měl při kojení syn problémy s dýcháním. Místo toho, aby zavolali společně s manželem doktora, šli raději spát. Ráno však jejich hoch nedýchal. Lékaři, kteří přijeli na místo, už mohli konstatovat pouze smrt. V té době vážil syn pouhých 7,7 kg.

Nevhodná strava pro batole

Žena také přiznala, že její syn dostával k jídlu pouze mateřské mléko, ovoce a zeleninu. Podle lékařů, kteří prováděli pitvu, nedostal Ezra celý týden před smrtí nic k jídlu. Dle vyšetřovatelů matka dítěte nedávala na syna pozor a otec se péči o něj také příliš nevěnoval. Oba rodiče byli soudem shledáni viníky a bude je čekat odnětí svobody.

iZdroj fotografie: Pexels

U dalších 2 dětí Sheily bylo zjištěno, že jejich stav také není nejlepší. Obě měly nažloutlou kůži a jeden z nich (5 let) měl ošklivý zubní kaz. Starší dcera (11 let) na tom byla ze všech nejlépe, ale to bylo nejspíše způsobeno pravidelným ježděním ke svému vlastnímu otci (bývalý manžel Sheily), kde dostala výživnou stravu.

Zdroj: DailyMail

Jaký trest byste uložili rodičům za jejich jednání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články