Byl závislý na heroinu, dokonce málem zemřel. Kdysi troska, dnes milionář a podnikatel

Neuvěřitelný příběh muže, který se v 34 letech probral a kompletně změnil svůj život. Z trosky se stal úspěšným podnikatelem.

drogově závislý i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Khalil Rafati je příkladem člověka, který může být inspirací pro všechny. Můžete se ocitnout i na tom nejhorším dně, ale pořád existuje cesta ven. On sám se dlouhá léta potýkal se závislostí na heroinu. Skutečný budíček pro něj nastal, když jeho matka onemocněla rakovinou. Sám říká, že není nijak chytrý, a za svůj úspěch si žádné zásluhy nedává.

Chtěl se stát filmovou hvězdou

Když bylo Khalilu Rafatimu 21 let, vydal se z rodného Ohia do Los Angeles, kde si chtěl splnit sen o úspěšné herecké kariéře. Jemu podobných tu však bylo mnoho a Khalil nakonec neskončil dobře. I když se zpočátku poměrně dobře živil jako umývač aut slavných, závislost na drogách si začínala vybírat svou daň.

Mnohdy trávil čas na ulici nebo bydlel v boudě bez elektřiny, kterou mu dovolil využívat kamarád. Až po třicítce začal se svým životem něco dělat. Podařilo se mu zbavit se závislosti a osm měsíců už byl čistý. Stále však moc nevěděl, co se životem, a zdálo se, že by do závislosti mohl znovu spadnout. Pak ho však zastihla špatná zpráva. Jeho matka onemocněla rakovinou.

Pro Khalila to byl šok. Tehdy si uvědomil, že je úplná troska. Neudělal nic pro to, aby dnes mohl své nemocné matce pomoci. „Byl jsem bez domova a bez peněz, byl jsem odpadlík ze střední školy a odsouzený zločinec. Neexistoval žádný způsob, jak bych jí mohl pomoci. Tehdy jsem dosáhl nejhlubšího dna svého života. Vrátil jsem se do domečku pro hosty u svého kamaráda bez elektřiny a nábytku, kde byla jen nafukovací matrace,“ líčí den, kdy se mu změnil život.

úspěšný muž v saku iZdroj fotografie: Freepik

Postupně se odrazil ode dna

Poprvé v životě si přiznal plnou zodpovědnost za to, co se mu v životě stalo, a uzavřel smlouvu s Bohem, že už se takto nikdy znovu cítit nebude. Pak začal pracovat. Vystřídal mnoho různých zaměstnání a rozhodně nelenil. Pracoval 16 hodin denně, aby ušetřil peníze. Během této doby se také díky svému kamarádovi začal zajímat o ovocné a zeleninové džusy. Dozvěděl se toho hodně o vitamínech a organických superpotravinách.

V roce 2007 měl našetřeno dost na to, aby si mohl pronajmout velký dům, ze kterého udělal odvykací zařízení pro drogově závislé. Džusy, jež svým klientům připravoval, brzy získaly dobrou pověst v širokém okolí. Netrvalo to dlouho a Khalil založil společnost Sunlife Organics. Je to řetězec barů, kde si hosté mohou vychutnat skvělé šťávy a zdravé potraviny.

Dnes zaměstnává stovky lidí a stal se z něj milionář. Sám si však mnoho zásluh nedává. „Lidé nedokážou pochopit, že i někdo, kdo není moc chytrý, může být úspěšný. Mám slabou dyslexii a ADHD. V šesté třídě jsem přestal pravidelně chodit do školy a střední školu jsem ani nedokončil. A stejně jsem výkonný ředitel úspěšné firmy,“ prohlásil Khalil. Myslí si, že mnohem podstatnější předpoklady k úspěchu jsou touha ke změně, nadšení a zápal pro věc.

Co říkáte na takový úspěšný životní obrat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články