Bývalý bezdomovec teď vydělává skoro 2 miliardy korun ročně

Když se tento muž přestěhoval do Londýna, neměl nic. Za pár let se z něj ale stal miliardář a o svůj jedinečný příběh se rozhodl podělit s médii.

                   

Tento příběh by vydal přinejmenším na knihu. Alex Landowski je muž z Polska, který se před více než 10 lety přestěhoval do Londýna. Když tak učinil, na účtu měl asi 5 500 korun a vlastnil pouze staré jízdní kolo. Přesto se z něj díky jeho důvtipu stal brzy miliardář a svým životním osudem inspiruje ostatní nejen v oblasti podnikání.

Neměl ani kde bydlet

Alex Landowski se do Spojeného království přestěhoval poté, co se mu v Polsku nepodařilo rozjet podnikání. Od nového prostředí si sliboval nový začátek a inspiraci. První týdny strávil v domě svého kamaráda, kde musel spát na rozkládací pohovce, protože neměl vůbec žádné peníze na vlastní bydlení. Začal ale přemýšlet, co by s tím mohl udělat.

Dělal kurýra na kole

Jelikož Alex vlastnil jen své staré jízdní kolo, rozhodl se ho využít a začít pracovat jako kurýr na kole. Nejdříve příliš nevydělával, a navíc bohužel přišel o střechu nad hlavou. Musel tak přespávat v prázdném skladišti. Naštěstí se vše brzy obrátilo, a jakmile se Alex ve městě trochu vyznal, vydělával v přepočtu až 1 700 korun denně. Jeho prvním cílem byl pronájem maličkého pokoje ve sdíleném bytě.

Chtěl rozjet podnikání

Za pár let Alexe práce kurýra na kole přestávala bavit a začal přemýšlet, co bude dělat dál. Nakonec se rozhodl rozjet unikátní podnikání. Alex se rozhodl založit vlastní podnik poskytující lékařské kurýry. Získal také přítele, který do jeho plánu investoval 50 000 liber, tedy v přepočtu asi 1,3 milionu korun. Tato investice se oběma mnohokrát navrátila, jelikož nyní Alex vydělává zhruba 2 miliardy ročně.

Přeprava lékařských vzorků iZdroj fotografie: Depositphotos

Přeprava lékařských vzorků

Alexova firma Medical Logistics zaplnila díru na trhu. Věnuje se expresní přepravě předmětů pro praktické lékaře a kliniky, ale také lékařských vzorků a zásob krve. K tomuto využívá i malé rychlé drony. „Drony jsou přirozenou cestou vpřed – tato technologie může zachraňovat životy, šetřit čas a životní prostředí. V budoucnu můžeme doručovat i orgány k transplantacím,“ řekl Alex pro deník Mirror.

Co říkáte na životní příběh tohoto muže?

Zdroj: LADBible
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články