Slůně našlo lidskou maminku poté, co o vlásek uniklo smrti. Od své zachránkyně se nehne ani na krok

Není známo, proč ho opustila jeho skupina ostatních slonů. Naštěstí si našlo lidskou matku, která je pro něj vším.

Mládě slona i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zachráněným zvířetem vždy nemusí být typická kočka nebo pejsek. Zvláště v zahraničí mají dobré duše zkušenosti se záchranou divokých zvířat, která u nás v České republice potkáme maximálně v zoo. Jednou z tamních záchranných organizací je také Wild Is Life. Její název vypovídá o všem, čím se útulek zabývá. Jeho zakladatelka má nové adoptivní dítě.

Sloní mládě Moyo

Roxy Danckwertsová je pozoruhodná žena s úžasnými schopnostmi a odvahou. Založila záchranou organizaci Wild Is Life, která se specializuje na divoká zvířata. I ta se totiž v mnohých případech dostanou do nesnází. Zmíněný útulek zachránil také sloní mládě, jež později získalo jméno Moyo. Samička se před svou záchranou nacházela ve velmi prekérní situaci.

Ve věku pouze několika dní se snažila o přebrodění velmi rozvodněné řeky. Jestli si říkáte, proč zůstala sama, na tuto otázku nezná odpověď ani Roxy. Z nějakého důvodu jí její skupinka ostatních slonů včetně matky utekla. Pracovníci organizace ji naštěstí stihli odchytit ještě před tím, než se dostala do křížku s jinými obyvateli savany, například se smečkou hyen.

Svoboda pohybu a rozhodnutí

Mezi Roxy a Moyo se zanedlouho vytvořil vztah jako mezi dcerou a matkou. Stala se z nich nerozlučná dvojka. Aktulně čtrnáctiměsíční slonice je v patách Roxy doslova na každém kroku. Dle jejích slov perfektně zná její hlas, pach a místo, kde se zrovna nachází. Sama přiznává, že nemá tušení, jak to Moyo dělá. Jak čas plyne, je jejich soužití pro Roxy stále složitější.

Sloní mládě neustále roste a neuvědomuje si, jak velké místo vlastně zabírá. Roxy tušila, že jednou přijde čas, kdy bude muset Moyo přemístit někam jinam. Přesto je jí však z představy loučení velmi smutno. Jejich pouto pokládá za velmi mimořádné. Jejím cílem je však zajistit pro sloní děti to nejlepší. Jinými slovy jim poskytnou svobodu pohybu a možnost vlastního rozhodování.

Jaké jiné útulky s divokými zvířaty znáte?

Zdroj: Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články