Z útulku adoptoval pejska se vzkazem od bývalého majitele. Při jeho čtení se rozplakal, něco takového nečekal

Příběh plný dojemných momentů a slov vás položí na kolena. Život tohoto labradora není tak obyčejný, jak vypadá.

i Zdroj fotografi: Depositphoto
                   

Pan Richard V. z Litoměřic nám zaslal příběh svůj a svého nového domácího mazlíčka. Jde o dokonalou směsici dojemné dějové linky se šťastným koncem, což vám mohu prozradit již teď. Richard si již dlouho pohrával s myšlenkou, že by dal domov a svou péči jednomu z pejsků z útulku, který mu padl do oka. Po několika návštěvách se mu zalíbil labrador s kouzelným jménem Reggie.

Zisk důvěry psa

Začátky jejich společného soužití nebyly jednoduché. A není se čemu divit. Adopce psa vyžaduje několik kroků včetně určité dávky papírování. Mnohem složitější však je získat důvěru zvířete, jemuž chcete ukázat, že našlo svůj konečný domov. Web Fera uvádí několik tipů, jak si vytvořit se psem to nejpevnější pouto. Vše závisí na třech hlavních faktorech.

Těmi jsou stáří psa, množství společně stráveného času a pozitivní signály z obou stran. V první řadě by se měl majitel zaměřit na péči o psa. Starat se například o jeho srst a odměňovat jej pamlsky za vstřícný přístup. Následovat by měly doteky v podobě hlazení a škrábání. Žádný pes samozřejmě nepohrdne nabídkou hry či dlouhou procházkou s milovaným člověkem.

Zesnulý voják

Richard jednou procházel dokumenty k adopci, když narazil na dopis, který byl adresován budoucímu majiteli Reggieho. Stálo v něm: „Je mi líto, že teď čtete tyto řádky. Znamená to, že již nemohu s Reggiem být. Prozradím vám o něm pár věcí, které jistě zlepší váš vztah. Jako první jeho nejoblíbenější hračku. Miluje tenisové míčky, čím více, tím lépe. V tlamě dokáže udržet až dva najednou.

Ovládá tři základní povely. A to sedni, vydrž a k noze. Je zvyklý jíst dvakrát denně. V šest hodin ráno a v šest hodin večer. Má všechna povinná očkování, přestože bytostně nesnáší veterinární prohlídky. Jeho pravé jméno je Tank. Po dobu šesti let byl mou jedinou rodinou, zatímco jsem sloužil v Iráku. Je to úžasný pes a doufám, že jej budete milovat stejně jako já. Již nemohu.

Tříměsíční smutek

Reggieho záliba v míčcích mi připomněla tohoto pejska, o němž jsme psali na webu Dámský Deník. Richardovi trvalo chvíli, než po prvním přečtení zpracoval všechny informace, které se k němu tímto způsobem dostaly. Nezmohl se na nic jiného, než aby labradora oslovil „Tanku“. Ten okamžitě zareagoval a s překvapeným pohledem se otočil na svého nového páníčka.

Labrador na trávě iZdroj fotografie: Depositphotos

Pes se však nemusí se smrtí svého pána smířit vždy. Web Puppydu uvádí, že smutek může trvat až tři měsíce. Nový majitel by měl pejskovi evokovat nový začátek něčeho skvělého. Nejlepší je, když jej adoptují známí či příbuzní zesnulého majitele. Zvíře si je může pamatovat například z návštěv či jiných příležitostí. Může tak být pro něj snazší zvykání na nové osoby v jeho životě.

Jaké máte zkušenosti se psy z útulku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články