Dopis autistické holčičky dojal maminku k slzám. Přiznala se v něm ke všem svým pocitům

Tento dojemný dopis napsala holčička trpící autismem své mamince. Svěřila se v něm se svými pocity a měl by si ho přečíst úplně každý.

Holčička píše dopis i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Autismus je nevyléčitelné onemocnění, při kterém lidé vnímají svět okolo sebe trochu jinak. Často je pro ně složitá socializace a mezilidská komunikace, přestože stejně jako všichni ostatní touží po tom mít přátele a další lidi kolem sebe. Tato holčička proto s maminkou komunikovala pomocí dopisu, který je nesmírně dojemný.

Prý je to obtížné

Dcera se v dopise nejdříve ptá, jestli z ní to, že má autismus, dělá špatného člověka. Maminka se jí vyděšeně zeptala, jak ji něco takového vůbec napadlo, a ona hned podala vysvětlení. „Dospělí říkají, že je hodně obtížné být maminkou nebo tatínkem někoho, kdo trpí autistickou poruchou,“ napsala do dopisu dětským písmem.

Slyšela hrozné věci

„Když jsem se dívala na televizi, tak taky říkali, že když má někdo tuhle poruchu, tak ubližuje lidem. A že děti, které trpí autismem, by měly být někde zavřené, aby neubližovaly ostatním dětem,“ pokračovalo děvčátko. Když tyto řádky její matka četla, neudržela slzy v očích. Neskutečně ji mrzel fakt, že toto někde její malá dcera musela slyšet, a že to vůbec někdo vypustil z úst.

Ví, kde je pravda

„Myslíš si, že těmto věcem věřím, nebo že bych je dokonce já někdy sama řekla?“ zeptala se jí maminka na dalších řádcích dopisu. Dcera odpověděla, že ne, a hned opět napsala vysvětlení. Nerada ubližuju lidem a nerada se bojím. Kdybych byla někde zavřená, určitě bych se bála. Narodila jsem se sice s autismem, ale to přece neznamená, že jsem zlá.“

holčička píše iZdroj fotografie: Freepik
Holčička píše u stolu

Rozplakalo ji to

Její maminka na konci přiznala, že plakala. Byly to prý slzy štěstí, jelikož její malá holčička ví, jak to doopravdy je, a nevěří všem špatným věcem, které slyší. Byla ale také smutná z toho, že její dcera žije ve světě, kde lidé okolo ní stále říkají takto ošklivé věci o nemocných dětech a nevědí, kde je pravda. Dopis proto sdílela na sociálních sítích.

Co říkáte na dopis od této holčičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články