Tříletý chlapeček s autismem se ztratil. Když ho našli, měl kolem sebe nečekanou společnost

S dobrým koncem dopadl případ, kdy se v městečku na Floridě ztratil chlapec s autistickou poruchou. Měl sebou totiž dva věrné ochránce.

chlapec u plotu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Šok utrpěli rodiče tříletého chlapečka Marshalla z města Ponce De Leon na Floridě. Jednoho rána se chlapec prostě ztratil z domu a na sobě měl pouze obyčejnou plenku. Když to jeho rodiče zjistili, propadli panice a okamžitě zavolali policii z nedaleké policejní stanice. Situaci navíc komplikoval fakt, že chlapeček trpí od narození autistickou poruchou. Rodiče si také všimli, že jsou pohřešováni i jejich dva psi, ohaři se jmény Nala a Pohanka.

Malý Marshall není schopen komunikace

Autismus je považován za závažnou dětskou vývojovou poruchu, při které dochází ke kognitivním a motorickým omezením. Komunikace s autistickým dítětem bývá mnohdy obtížná, protože tyto děti jsou často uzavřeny ve svém vnitřním světě a o navazování sociálního kontaktu nejeví zájem. Komunikace s autistickými dětmi tak probíhá často spíše pomocí gest nebo mimiky.

Marshall ve věku tří let bohužel zatím pomocí slov nekomunikuje vůbec. Trpí také jako autista častými výkyvy nálad, jeho zájem je soustředěn na omezený okruh činností nebo na udržování stereotypního chování. Možnosti, jak by Marshall trefil domů nebo by se byl schopen obrátit o pomoc, tak byly značně omezené.

Po chlapci začalo zběsilé pátrání

Policisté v okrese Walton s pomocí rodiny, přátel a sousedů začali intenzivně prohledávat okolí, zejména lesy v oblasti Ponce De Leon. Situace se však začínala jevit jako bezvýchodná. Nebyla žádná vodítka, jakým směrem se Marshall mohl vydat. Zoufalým rodičům ale naštěstí svitla naděje, protože ho na jednou po ulici zahlédl soused, jak kráčí směrem k domovu. Nebyl však sám.

maďarský ohař iZdroj fotografie: Pixabay

Měl sebou věrný doprovod

Marshall vycházel z lesa v doprovodu obou rodinných psů, Nely a Pohanky. Psi byli jen trochu špinaví, ale jinak byli všichni naprosto v pořádku. Marshall byl navíc nesmírně spokojený se svým výletem a evidentně měl dobrou náladu. Jeho maminka si myslí, že se mu ráno podařilo odemknout si domovní dveře a vyšel na ulici. Psi, když zpozorovali, co se děje, šli okamžitě jako ochranný doprovod s ním. Je vidět, že pejsci se osvědčili jako ochránci, na které je spolehnutí.

Co si myslíte o chování psů v této situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články