Dojemný dopis mladého muže, který trpí nevyléčitelnou rakovinou. Jeho slova by si měl přečíst každý

Těsně před smrtí mnoho lidí přemýšlí nad svým životem a přehrává si jednotlivé události. Muž s rakovinou se rozhodl napsat dopis, který by si měl vzít k srdci každý.

Muž jde po schodech do nebe i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Posmrtný život je pro většinu lidí nerozluštitelnou záhadou. Nejčastěji o ní ale přemýšlejí ti, kteří se sami na sklonku života a smrti nacházejí nebo jen tak tak unikli hrobníkovi z lopaty. Podle webu Deník si lidé, kteří zažili klinickou smrt, své posmrtné zážitky nevymýšlejí, a opravdu tak může existovat něco mezi nebem a zemí. Sama jsem zvědavá, zda se někdy podaří odhalit tuto záhadu. Dopis mladého umírajícího muže Marka T. z Brna, který nám dorazil do redakce, chytí za srdce opravdu každého čtenáře, protože jeho slova nesou moudrost i porozumění.

Mladý muž s rakovinou

I když se zdá být na první pohled všechno v pořádku, může se to poměrně rychle změnit. Takový obrat zažil i mladík, kterému bylo v jeho 24 letech diagnostikováno závažné onemocnění. Konečným verdiktem byla rakovina diagnostikovaná příliš pozdě. Pokročilé stádium znemožňovalo jakoukoliv léčbu a mladému muži nezbylo než se smířit s nevyhnutelným.

Poslední rozloučení

Jelikož mu zbývalo jen posledních pár měsíců života, měl čas si v hlavě všechno srovnat. Naskytl se mu pohled z jiné perspektivy a nezaujatě pozoroval, co se kolem něj děje. Nakonec se rozhodl napsat dopis na rozloučenou, který i zveřejnil na sociálních sítích, aby otevřel oči ostatním lidem. Kromě smíření jeho řádky obsahovaly i rozloučení s rodinou, podobně jako to udělal muž se 30 dopisy, o němž jsme již dříve na DámskémDeníku psali.

ručně psaný dopis iZdroj fotografie: Freepik
Těsně před smrtí se mladík rozhodl zveřejnit svůj dopis na rozloučenou, kde ostatní nabádá, aby žili lepší život.

Připravený zemřít

Ve svém dopise zmiňuje, že už ve svých 24 letech měl několik měsíců na vybrání kravaty do hrobu. Když zjistil, že má rakovinu, rozhodl se odejít lepší, než na tento svět přišel. Jelikož se mu nikdy nepodařilo uskutečnit nic velkého, chtěl se alespoň s ostatními podělit o svá zjištění, která mu na konci života otevřela oči.

Doporučuje nemrhat čas prací, která lidi neuspokojuje, nebát se odsouzení a názoru jiných lidí. Namísto toho věřit svému vnitřnímu hlasu a kompasu, který je povede. Zbavit se zlozvyků a žít šťastnější a lepší život. Vážit si dobrých lidí okolo a dávat jim najevo, jak jsou důležití. I když je připravený zemřít, lituje, že nemá více času. Ke stejnému zjištění často přichází i lidé po zážitku klinické smrti, která jim podle webu Novinky často změní celý život, jak potvrzuje i naše čtenářka Simona R. z Vsetína: „Maminka zažila klinickou smrt a od té doby byla jako vyměněná.“

Dojemný dopis mladého muže

„Ve svých 24 letech jsem si musel vybrat kravatu do hrobu. I když neladí s oblekem, na danou příležitost se hodí skvěle. Protože mi diagnostikovali rakovinu příliš pozdě, nedal se můj zdravotní stav nijak zvrátit. Dalo mi to ale čas přemýšlet nad svým životem. Abych mu ještě dal nějaký smysl, rozhodl jsem se napsat tento dopis a sdílet s ostatními, na co jsem díky rakovině přišel.

psací pero iZdroj fotografie: Pixabay
Ve svém dopise nabádá, jak žít lepší a šťastnější život.

Neměli byste ztrácet čas prací, kterou nemáte rádi, protože v ní nikdy nebudete úspěšní, a nebudete ani spokojení. Při rozhodování ohledně zaměstnání i dalších životních kroků se řiďte svým vnitřním hlasem. Vždy vás povede za štěstím. Zbavte se strachu a nehleďte na ostatní. Někteří vás budou mít za blázna, jiní vám budou závidět. Převezměte kontrolu nad svým životem a odnaučte se zlozvyky, co vás stahují dolů. Tvořte sami svůj život a naučte se vážit si sebe i druhých. Láska je tím největším zdrojem síly, neberte ji jako samozřejmost a sami ji dávejte svým blízkým najevo co možná nejvíce.“

Jaké jsou vaše názory na zkušenosti v blízkosti smrti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články