Slova malého rozumbrady, která obletěla svět: „Chtěl bych planetu, kde budou všechny děti šťastné. Dospělým vstup zakázán“

Dojemné video, v němž chlapec mluví o dětech, které jsou podle něj čisté duše, obletělo díky sociálním sítím celý svět. Z jeho slov mrazí.

                   

Tvrdí se, že pravdu vždy říkají opilí a děti. Rozhodně na tom něco bude. Každé miminko je tak čisté a nevinné, ještě nezkažené. Pohled na tato malá stvoření dokáže rozněžnit i ty největší tvrďáky. Člověk by jim dokázal odpustit cokoli, přestože je samozřejmě nutná výchova již odmalička. Děti svět vidí svýma očima úplně jinak než dospělí. Nemají ještě žádné předsudky, jsou velmi upřímné.

Nevinnost dětí je tak úžasná

Na sociálních sítích se nedávno objevilo video, které během chvíle obletělo celý svět. Malý chlapec v něm čte verše, nad nimiž by se měl zamyslet každý člověk. Dojemný snímek má již mnoho zhlédnutí a komentářů, pro některé jsou klučinova slova až děsivě pravdivá. Podle něj není žádné dítě na tomto světě špatné. Stává se špatným až vlivem rodičů a společnosti kolem něj. Poté z něj vyroste člověk, jakým být nechce.

Děti jsou tak krásně nevinné. Dokáží být své, naprosto otevřené a pravdomluvné. Ze začátku neumí lhát, přetvařovat se a hrát si na něco, co nejsou. To vše je postupem času učí rodiče a okolí. Nejhorší je trestat dítě za to, že říká pravdu a to, co si myslí. Je třeba jim dávat pocit bezpečí a vědomí, že se můžou svěřit kdykoli a s čímkoli. Pokud jim to není umožněno, uzavírají se do sebe, naučí se lhát a zapírat. Dítě je ve většině případů jen odrazem svých rodičů, kopíruje jejich chování a vystupování.

Chlapec řekl slova, z nichž mrazí

Chlapeček ve videu čte slova, která by si měl poslechnout každý člověk, zamyslet se nad nimi a uvědomit si, zda je spokojen s tím, co dělá a jaký je. Tady jsou ta pravdivá slova, která si můžete poslechnout i v přiloženém videu.

Čista duša. ❤️

Zveřejnil(a) Duško Radović dne Středa 7. června 2023


„Všechny děti na tomto světě jsou stejné, šťastné a mají čistou duši.“
„Ne každý cítí naplnění, když by měl.“
„Některé děti nemohou chodit, jiným zas nikdo nedá napít ani čisté vody.“
„Někteří mají na sobě nové oblečení, jiní nazí volají o pomoc.“
„Proč neexistuje planeta, kde žijí pouze všechny děti tohoto světa? Tady by totiž byli všichni dobře oblečení a najedení a v dálce by byl vidět nápis: Dospělým vstup zakázán.

Co si o chlapcových slovech myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články